Remis w Aleksandrowie. Sokół – ŁKS II 1:1

14 / 08 / 2021

fot. Łukasz Żuchowski (Art. Repo)

W małych derbach ziemi łódzkiej Sokół Aleksandrów podzielił się punktami z ŁKS-em II Łódź. Dla łodzian bramkę tuż po przerwie zdobył Mieszko Lorenc.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, mimo że obie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Dwukrotnie łodzian z opresji ratował Aleksander Bobek, który wygrał pojedynki sam na sam z zawodnikami Sokoła. Ełkaesiacy swoje sytuacje mieli po stałych fragmentach gry. Strzał Marcela Wszołka z linii bramkowej wybili obrońcy, z kolei Aleksander Ślęzak minimalnie chybił.

W drugiej połowie gra się bardziej ożywiła, co przełożyło się na gole. Najpierw do bramki aleksandrowian po centrze z rzutu rożnego trafił Mieszko Lorenc. Radość z prowadzenia łodzian trwała jednak tylko siedem minut, bowiem wtedy Igor Kania także strzałem głową doprowadził do wyrównania. Kolejne sytuacje nie przyniosły już bramek, a mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejne spotkanie rezerwy ŁKS-u rozegrają już we wtorek, o godz. 18, a ich rywalem będzie KS Kutno.

2. kolejka III ligi Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS II Łódź 1:1 (0:0)

• Bramki: 0:1 Mieszko Lorenc (50), 1:1 Igor Kania (57).

Składy:

• ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński (46, Michał Karlikowski) – Jakub Romanowicz (71, Jędrzej Zając), Mateusz Kowalczyk (46, Artur Sójka), Oskar Koprowski, Mikołaj Lipień, Dariusz Gmosiński (57, Damian Nowacki) – Łukasz Dynel. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Sokół: Jakub Kowalski – Kacper Dziuba (76, Maksym Dubenkov), Jakub Dydak (65, Tomasz Pałgan), Jakub Horoszkiewicz (50, Jakub Zagórski), Huber Przybycień (76, Oskar Pióro), Jakub Król, Michał Wolinowski, Przemysław Woźniczak, Jakub Bartosiński, Igor Kania, Mateusz Lis. Trener: Damian Gamus.