Trenerzy ŁKS III o początku sezonu lidera klasy okręgowej

Trenerzy ŁKS III o początku sezonu lidera klasy okręgowej

– Cieszą nie tylko wyniki, ale i elementy, które zdołaliśmy ostatnio poprawić – mówi trener Mariusz Zasada, który wraz z Michałem Zientarskim opowiedzieli nam o początku sezonu piłkarzy ŁKS III Łódź. Druga drużyna rezerw z kompletem punktów prowadzi w tabeli łódzkiej klasy okręgowej.

Mariusz Zasada (trener ŁKS III): Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało nam się dotąd osiągnąć. Przed sezonem zależało nam na poprawie gry na wyjazdach. Na razie wygraliśmy wszystkie mecze, poprawiliśmy grę przy stałych fragmentów, więc oprócz wyniku cieszą elementy, które udało się wypracować. Jesteśmy liderem, ale oczywiście jeszcze nic nie osiągnęliśmy, więc musimy tonować huraoptymizm i nadal spokojnie podchodzić do każdego meczu. Bo pracy przed nami bardzo dużo.

Michał Zientarski (II trener ŁKS III): Największą siłą tego zespołu jest wyrównana kadra. Cieszymy się też, że nie straciliśmy dotąd bramki po stałym fragmencie gry, co było naszą bolączką w poprzednich rozgrywkach. W najbliższych mikrocyklach treningowych zamierzamy skupić się na wypracowaniu balansu pomiędzy budowaniem gry a atakiem szybkim, bo mamy narzędzia do tego pierwszego, ale i chcemy wykorzystać przestrzeń, która tworzy się gdy rywal podchodzi do nas wyżej.