Aktualności

III liga: Niedosyt. Ursus – ŁKS II 2:2

4
01 / 10 / 2022

W 10. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali 2:2 z Ursusem w Warszawie. Gole dla łodzian zdobyli Stipe Jurić i Vladyslav Okhronchuk.

Kibice, którzy wybrali się na sobotni mecz drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego z Ursusem obejrzeli w Warszawie ciekawe zawody i aż cztery gole. Ełkaesiacy przywieźli do Łodzi cenny punkt, ale mogą czuć niedosyt, biorąc pod uwagę zwłaszcza przebieg pierwszej połowy spotkania, która długo układała się pod dyktando naszych piłkarzy.

Zawodnicy w czarnych strojach przeważali w tej części zawodów, częściej zagrażali bramce rywala i w 22. minucie tę swoją niezłą grę udokumentowali golem – łodzianie odzyskali piłkę przy linii środkowej boiska i wystarczyło jedno dokładne podanie z głębi pola, żeby Stipe Jurić przyjął futbolówkę tuż przed polem karnym, a po tym uderzył z dystansu i efektownie, co najważniejsze skutecznie (0:1).

ŁKS objął prowadzenie, co więcej przed przerwą mógł je jeszcze podwyższyć. W końcówce tej części gry Sebastian Krejer nie bez trudu obronił kąśliwy strzał z kilkunastu metrów Vladyslava Okhronchuka, Javi Moreno po krótkim dryblingu trafił w słupek, a Stipe Jurić, który tutaj dobijał strzał Hiszpana, trafił nawet do siatki, lecz zdaniem arbitra znajdował się na pozycji spalonej. Nasze rezerwy nie wykorzystały swoich szans i tuż przed zejściem do szatni zostały za to skarcone – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym ełkaesiaków wyskoczył Oscar Andres, który ładnym strzałem głową doprowadził do wyrównania (1:1).

Sytuacja wymknęła się więc spod kontroli naszym piłkarzom i być może skutkiem tego był nerwowy początek drugiej połowy w wykonaniu ełkaesiaków. W 48. minucie sekwencja błędów w defensywie, kontratak miejscowych oraz odważne wejście Pawła Tarnowskiego złożyły się na sytuację, w wyniku której sędzia po starciu piłkarza Ursusa z Michałem Kołbą podyktował rzut karny dla warszawiaków, wykorzystany po chwili przez Patryka Kamińskiego (2:1). Straciliśmy drugiego gola, a ten słabszy okres gry łodzian mógł skończyć się jeszcze gorzej – szczęście w nieszczęściu dwóch kolejnych świetnych szans gospodarze nie wykorzystali (w obu przypadkach byli bliscy wpakowania piłki do siatki z bliskiej odległości).

Nasz zespół nie zasłużył jednak na porażkę w stolicy i w 64. minucie udowodnił to zdobywając gola wyrównującego, jak się potem okazało na wagę jednego punktu. Godny uwagi w tym przypadku jest nie tylko mierzony, bardzo precyzyjny strzał zza linii pola karnego Vladyslava Okhronchuka, ale i to, co poprzedziło gola Ukraińca, czyli przejęcie piłki na połowie rywala, świetny drybling i zagranie z lewej strony szesnastki w wykonaniu Jakuba Romanowicza (przypominające akcję Oskara Koprowskiego i jego ofensywne wejście z wczorajszego meczu pierwszej drużyny z Zagłębiem Sosnowiec), po którym jeszcze przed uderzeniem pomocnika ŁKS-u, na bramkę próbował uderzać Stipe Jurić.

Piłkarze ŁKS II Łódź zremisowali w Warszawie z Ursusem 2:2. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zagrają o ligowe punkty na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z Bronią Radom.


10. kolejka III ligi (grupa I) / Ursus Warszawa – ŁKS II Łódź 2:2 (1:1)

  • Bramki: 0:1 Stipe Jurić (22), 1:1 Oscar Andres (44), 2:1 Patryk Kamiński (48 – kar.), 2:2 Vladyslav Okhronchuk (64)
  • Sędzia: Jakub Rutkowski (Podlaski ZPN)

Składy:

  • Ursus (skład wyjściowy): Sebastian Krejer – Wojciech Bernacik, Grzegorz Skowroński, Maciej Prusinowski, Patryk Kamiński, Oskar Pyrzyna, Andrzej Krajewski, Oscar Andres, Paweł Tarnowski, Antoni Górecki, Filip Dziełak. Trener: Krzysztof Cegiełka.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Artemijus Tutyskinas – Javi Moreno (80, Ricardo Goncalves), Damian Nowacki (80, Jakub Tosik), Vladyslav Okhronchuk, Jan Łabędzki (Jakub Romanowicz), Grzegorz Glapka (60, Mateusz Bąkowicz) – Stipe Jurić (72, Błażej Radwanek). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny