III liga: Rezerwy z wizytą u „Traktorków”

Akademia

III liga: Rezerwy z wizytą u „Traktorków”

30.09.2022

30.09.2022

W sobotę trzecioligowa drużyna rezerw ŁKS-u zagra o ligowe punkty na wyjeździe z Ursusem Warszawa, czyli sąsiadem w tabeli. Spotkanie zaplanowane w ramach 10. kolejki grupy I trzeciej ligi rozpocznie się o godz. 16.

Wygrali po dłuższej przerwie ligowy mecz (tydzień temu 2:1 z Sokołem Ostróda), poprawili w czwartkowym spotkaniu Okręgowego Pucharu Polski (11:1 z Włókniarzem Pabianice). Teraz przed podopiecznymi trenera Marcina Matysiaka szansa na trzecie z rzędu zwycięstwo w ciągu siedmiu dni, a o tym, że gra warta świeczki wie każdy, kto zerknie do trzecioligowej tabeli. Dzięki wygranej z Sokołem łodzianie znaleźli się znów nad kreską, lecz od strefy spadkowej dzieli ich niewiele, bo tylko punkt.

Szkoleniowiec łódzkiej drużyny powinien mieć do dyspozycji w sobotę wszystkich zawodników, bo żaden z naszych piłkarzy nie narzekał ostatnio na problemy ze zdrowiem, co więcej po pauzie kartkowej wraca do kadry jej kapitan Aleksander Ślęzak. Ursus zajmuje po dziesięciu meczach 13. miejsce w tabeli (a zatem jedno wyżej od ŁKS II) z dorobkiem 9 punktów na koncie. Rok temu w Warszawie lepsi okazali się podopieczni trenera Marcina Maytysiaka, którzy wygrali z Ursusem 3:0 po hat-tricku Mateusza Jastrzembskiego.

Pierwszy gwizdek sobotniego meczu Ursusa Warszawa z drugą drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego o godz. 16. Godzinę wcześniej w Zgierzu rozpocznie się spotkanie prowadzącego w tabeli ligi okręgowej ŁKS III Łódź z miejscowym Włókniarzem. Liczymy na pomyślne wieści z Warszawy i Zgierza.