Ełkaesiacy wracają z mistrzostw Europy

10.07.2023

Ełkaesiacy wracają z mistrzostw Europy

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Mateusz Kowalczyk rozegrał trzy spotkania w trwających na Malcie mistrzostwach Europy U-19, a do dyspozycji selekcjonera pozostawał Aleksander Bobek. Polacy zakończyli udział w turnieju na fazie grupowej.

Pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Mateusz Kowalczyk zagrał we wszystkich trzech spotkaniach, notując 194 minuty. Aleksander Bobek pozostawał do dyspozycji selekcjonera, oglądając te mecze z ławki rezerwowych. Reprezentacja Polski U-19 pokonała Maltę 2:0, zremisowała z Włochami 1:1 i przegrała z Portugalią 0:2. Zespół Marcina Brosza zajął trzecie miejsce w grupie A, kończąc tę fazę turnieju z takim samym dorobkiem punktowym (4 pkt.) jak drudzy Włosi, którzy awansowali dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu (większa liczba strzelonych bramek).

Zawodnicy w poniedziałek wieczorem wracają do kraju, by we wtorek rozpocząć już wspólne treningi z zespołem.