Zaczęli! Pierwszy trening ŁKS

Zaczęli! Pierwszy trening ŁKS

Dwudziestu pięciu zawodników rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu, w którym piłkarze ŁKS-u zagrają wśród najlepszych w PKO BP Ekstraklasie. Na poniedziałkowych zajęciach z drużyną trenował już m.in. Jakub Letniowski oraz dwóch zawodników z drużyny rezerw.

Dopiero co fetowaliśmy awans do PKO BP Ekstraklasy, a tu już rozpoczynamy nową, jeszcze bardziej ekscytującą przygodę, ciesząc się, że najstarszy łódzki klub wraca po trzech latach do piłkarskiej elity. Piłkarze ŁKS-u na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu, a już we wtorek zjawią się w Woli Chorzelowskiej, gdzie odbędzie się zgrupowanie.

Dzisiejsze zajęcia miały charakter wprowadzający o czym wspominał w rozmowie z przedstawicielami mediów trener Kazimierz Moskal.

– To prawda, że jest niewiele czasu, żeby przygotować się do rozgrywek ekstraklasy. Wykorzystamy ten czas optymalnie. W pierwszym tygodniu nie będzie jeszcze najmocniejszych obciążeń. Wykorzystamy go na sprawy taktyczne – mówił szkoleniowiec ŁKS-u.

Na poniedziałkowym treningu trener Kazimierz Moskal miał do dyspozycji 25 zawodników. W tej kadrze znaleźli się: Tomasz Kucharski, Dawid Arndt, Michał Kołba, Marek Kozioł (ma kontrakt ważny do 30 czerwca), Adam Marciniak, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski, Kamil Dankowski, Mieszko Lorenc, Grzegorz Glapka, Jakub Letniowski, Vladyslav Okhronchuk, Dawid Kort, Bartosz Biel, Maciej Śliwa, Bartosz Szeliga, Ricardo Goncalves do Nascimento, Jan Łabędzki, Jan Kuźma, Damian Nowacki, Kelechukwu Ibe-Torti, Pirulo, Nelson Balongo, Piotr Janczukowicz i Stipe Jurić.

Zabrakło dziś Aleksandra Bobka, Mateusza Kowalczyka i Artemijusa Tutyškinasa, którzy przebywają obecnie na zgrupowaniach reprezentacji (odpowiednio: młodzieżowej Polski oraz pierwszej kadry Litwy). Dodajmy, że na poniedziałkowych zajęciach pojawili się bramkarz Tomasz Kucharski i pomocnik Ricardo Goncalves do Nascimento (w weekend świętowali awans do drugiej ligi z zespołem rezerw) oraz Jakub Letniowski (nowy zawodnik ŁKS-u), a także Rafał Majewski (analityk zespołu). Wkrótce dołączy do sztabu także trener przygotowania fizycznego.

Jutro (tj. we wtorek 20 czerwca) ełkaesiacy wyruszą na zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, gdzie będą szlifowali formę przed nowym sezonem już czwarty raz, chociaż dopiero pierwszy raz spotkają się tam jako przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy. W trakcie dziewięciodniowego zgrupowania w Woli Chorzelowskiej (zakończy się 28 czerwca) ełkaesiacy rozegrają między innymi mecz z ekstraklasową Stalą Mielec.