Artemijus Tutyškinas powołany do reprezentacji Litwy

Drużyna

Artemijus Tutyškinas powołany do reprezentacji Litwy

06.06.2023

06.06.2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Obrońca ŁKS-u Artemijus Tutyškinas otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Litwy, która w drugiej połowie czerwca rozegra dwa spotkania eliminacji mistrzostw Europy.

Wypożyczony do ŁKS-u z włoskiego FC Crotone z opcją wykupu Artemijus Tutyškinas w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Litwy, zaliczył już cztery mecze w pierwszej reprezentacji swojego kraju, a teraz będzie miał szansę zmierzyć się z Bułgarią w Wilnie (17 czerwca, godz. 15) i Węgrami w Budapeszcie (20 czerwca, godz. 20.45) w ramach eliminacji do mistrzostw Europy (w grupie G rywalami Litwinów będą także Serbowie i Czarnogórcy).

Dodajmy, że niedawno zakończonym sezonie Artemijus Tutyškinas rozegrał czternaście spotkań w Fortuna 1 Lidze (w tym jedenaście w wyjściowym składzie) oraz cztery mecze w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u.