Bartosz Szeliga zostaje w ŁKS

Drużyna

Bartosz Szeliga zostaje w ŁKS

06.06.2023

06.06.2023

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

ŁKS przedłużył umowę z Bartoszem Szeligą. Zawodnik, który w tym sezonie rozegrał w barwach łódzkiego klubu 27 meczów, zdobył 6 goli i zanotował 4 asysty, będzie z nami co najmniej do końca czerwca 2025 roku.

– Mam nadzieję, że znajdę w Łodzi swoje miejsce. Chciałbym zostać tu dłużej. ŁKS to klub z tradycjami i przekonały mnie jego aspiracje. Celem jest powrót do ekstraklasy – mówił trzy lata temu, gdy pojawił się w al. Unii 2. W pierwszym sezonie jeszcze się nie udało, ale w tym, dopiero co zakończonym, ełkaesiacy awansowali do ekstraklasy, a Bartosz Szeliga miał w tym sukcesie ogromny udział.

Przypomnijmy, że 30-letni pochodzący z Nowego Sącza piłkarz w przeszłości występował w Sandecji, Piaście Gliwice (w barwach tego klubu rozegrał 67 meczów w ekstraklasie, zdobył wicemistrzostwo Polski i zaliczył 2 spotkania w ramach kwalifikacji do Ligi Europy UEFA), Bruk-Bet Termalice Nieciecza i GKS-ie Tychy.

Latem 2021 roku pojawił się w Łodzi i dla ŁKS-u rozegrał od tego momentu 57 meczów, zdobył 7 goli i zanotował 8 asyst. Warto dodać, że jeszcze w trakcie rundy jesiennej bieżącego sezonu trener Kazimierz Moskal przesunął piłkarza z defensywy znacznie bliżej bramki rywala i był to strzał w dziesiątkę. Były młodzieżowy reprezentant Polski w dwudziestu ostatnich spotkaniach sezonu zdobył 6 goli i zaliczył 4 asysty (warto też dodać kluczowe podanie, po którym zdobyliśmy zwycięską bramkę w meczu z Podbeskidziem).

Na kolejne trafienia i świetne mecze w wykonaniu tego zawodnika czekamy w ekstraklasie. ŁKS przedłużył umowę z Bartoszem Szeligą do końca czerwca 2025 roku.