Kazimierz Moskal: Wykorzystamy ten czas optymalnie

Kazimierz Moskal: Wykorzystamy ten czas optymalnie

– Mamy niewiele czasu, żeby przygotować się do ekstraklasy. Wykorzystamy go optymalnie – mówi trener ŁKS-u Kazimierz Moskal, który wraz z piłkarzami rozpoczął w poniedziałek przygotowania do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Trener ŁKS-u, Kazimierz Moskal:

O początku przygotowań:

To prawda, że jest niewiele czasu, żeby przygotować się do rozgrywek ekstraklasy. Wykorzystamy ten czas optymalnie. W pierwszym tygodniu nie będzie jeszcze najmocniejszych obciążeń. Wykorzystamy go na sprawy taktyczne. […] Teraz mamy trochę więcej niż zazwyczaj problemów, choćby ze względu na powołania trzech naszych zawodników do reprezentacji.

O nowych zawodnikach:

Na pierwszym treningu jest z nami trzech nowych zawodników: Tomasz Kucharski i Ricardo Goncalves do Nascimento z drugiego zespołu oraz Jakub Letniowski. Nie ukrywamy, że czekamy na jeszcze inne wzmocnienia, ale to, mam nadzieję, uda się sfinalizować w trakcie najbliższych dni. […] Zaczęły się już przygotowania do nowego sezonu, a wielu piłkarzom kończą się kontrakty dopiero 30 czerwca i nie każdy klub wyraża zgodę na to, żeby zawodnicy, który podpisali już kontrakty, rozpoczęli treningi w nowych zespołach, więc dobrze byłoby tę sprawę uregulować.

Czym różnią się te przygotowania od tych z zeszłych roku:

To jak będą wyglądały przygotowania do sezonu może zależeć od tego, kogo zdołamy pozyskać. Nie ukrywam, że rok temu to w jaki sposób chcieliśmy grać różniło się od tego, jak chciały grać w pierwszej lidze inne zespoły i trochę nam to zajęło czasu. Poprzednio, po tych pierwszych sparingach w Woli Chorzelowskiej, byłem tak sobie zadowolony z tego jak funkcjonował zespół, zwłaszcza w środku pola. Potem widziałem, że zespół zaczął z czasem łapać to, co chciałem wprowadzić.

O nowych członkach sztabu trenerskiego:

Jest z nami Rafał Majewski, który pracował już w ŁKS-ie. Będzie nam pomagał jako analityk, więc wesprze nas m.in. w analizie rywala, ale także na boisku. Zdaję sobie sprawę z tego, że Marcin Pogorzała jest na kursie UEFA PRO, więc taka pomoc jest nam bardzo potrzebna. Jutro dołączy do nas w Woli Chorzelowskiej trener od przygotowania fizycznego.

O terminarzu:

Wiedzieliśmy, że ze względu na wymianę murawy, dwa pierwsze mecze zagramy w ekstraklasie na wyjeździe. Na początek czeka nas bardzo atrakcyjny dla kibiców mecz [z Legią Warszawa – przyp. wł.]. Myślę, że gdyby mnie zapytano z kim chciałbym zagrać pierwszy mecz, miałby problem z wytypowaniem. Zresztą, i tak z każdym trzeba będzie zagrać jeden mecz u siebie i jeden na wyjeździe.