Ranking: Kapelusze z głów. „Kowal” przed Pirulo i Bobkiem

Ranking: Kapelusze z głów. „Kowal” przed Pirulo i Bobkiem

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Trzecią edycję naszego rankingu wygrał Mateusz Kowalczyk, który wyprzedził Pirulo, czyli zwycięzcę dwóch poprzednich odsłon zabawy. Nasi tegoroczni maturzyści ze Szkoły Gortata zajęli aż dwa miejsca na podium, bo na tym najniższym stanął Aleksander Bobek.

Pirulo nie miał sobie równych w sezonach 2020/2021 i 2021/2022 i chociaż także w niedawno zakończonych rozgrywkach spisał się rewelacyjnie (najwięcej zdobytych goli i najwięcej asyst w naszej drużynie) tym razem najczęściej wyróżnialiście Mateusza Kowalczyka. Młodzieżowy reprezentant Polski prowadził już po jesieni, wiosną powiększył odrobinę swoją przewagę (tytuł najlepszego piłkarza meczu przyznaliście mu w tym roku dwukrotnie – po spotkaniach z GKS-em Tychy i Wisłą Kraków), więc to on został triumfatorem trzeciej edycji rankingu.

Dwukrotnie w rundzie rewanżowej tytuł piłkarza meczu zgarniał Pirulo (po spotkaniach z Chrobrym Głogów i Resovią Rzeszów) oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Aleksander Bobek (za mecze z Górnikiem Łęczna i Arką Gdynia), a raz trzema kapeluszami nagrodziliście Bartosza Szeligę (vs. Skra Częstochowa), Milana Spremo (vs. Stal Rzeszów), Michała Mokrzyckiego (vs. Ruch Chorzów), Vladyslava Okhronchuka (vs. Chojniczanka Chojnice) i Nacho Monsalve (vs. Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Oczywiście poszczególni piłkarze punktowali regularnie nie zawsze zdobywając tytuł najlepszego zawodnika w danym spotkaniu, a godne uwagi jest również to, że w bieżącym sezonie nagrodziliście w sumie aż dziewiętnastu ełkaesiaków. Przy okazji przypominamy, że nasz ranking jest formą zabawy i tylko tak należy go czytać.

Ranking: Kapelusze z głów (sezon 2022/2023)

• 32 – Mateusz Kowalczyk
  • 27 – Pirulo
  • 14 – Aleksander Bobek