III liga: Rezerwy jak pierwsza drużyna

III liga: Rezerwy jak pierwsza drużyna

Fot. Lens Strong

W 26. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Początek spotkania lidera w sobotę o godz. 16. Tego samego dnia wyjazdowe spotkania rozegrają: druga drużyna rezerw w klasie okręgowej i nasz przedstawiciel w Centralnej Lidze Juniorów.

Przed sobotnim meczem podopiecznych trenera Marcina Matysiaka w Ostródzie, trudno nie doszukać się pewnych analogii do aktualnej sytuacji lidera pierwszej ligi. Nacho i spółkę czeka dziś (tj. w piątek) spotkanie z Zagłębiem w Sosnowcu, czyli z drużyną mającą zaledwie trzy punkty nad strefą spadkową. Nasi trzecioligowcy, też lider, i też na wyjeździe, zmierzą się natomiast z Sokołem Ostróda (podobnie jak Zagłębie Sosnowiec – 14. miejsce w tabeli), który obecnie cieszy się czteropunktową przewagą nad czerwoną kreską. Oczywiście (i po cichu) liczymy na dwa komplety punktów.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego w jesiennym meczu wygrała z Sokołem 2:1 i od tego spotkania rozpoczęła marsz w górę ligowej tabeli. W tym czasie, o czym niedawno wspominaliśmy, ełkaesiacy wygrali aż 13 spotkań, tylko 3 zremisowali, a komplet punktów zabrał im jedynie Pelikan Łowicz. W sobotę naszej drużynie nie pomoże Ricardo Goncalves do Nascimento (pauzuje za nadmiar żółtych kartek), a pod znakiem zapytania stoi występ Aleksandra Ślęzaka.

Początek meczu 26. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostróda już jutro (tj. w sobotę 26 kwietnia) o godz. 16. Tego samego dnia, ale wcześniej bo już o godz. 10 rozpocznie się wyjazdowy mecz lidera klasy okręgowej, czyli ŁKS III Łódź z rezerwami Sokoła Aleksandrów Łódzki, z kolei drużynę do lat 17 w Centralnej Lidze Juniorów również w sobotę czeka starcie z Motorem w Lublinie (początek o godz. 13.30).