Akademia

15 ełkaesiaków powołanych do reprezentacji ŁZPN

25.04.2023

25.04.2023

15 ełkaesiaków powołanych do reprezentacji ŁZPN

Aż jedenastu zawodników z drużyny Akademii ŁKS U-13 i czterech z U-14 powołali trenerzy kadry ŁZPN-u na zaplanowane na środę mecze z rówieśnikami z Mazowieckiego ZPN-u.

Jutro (tj. 26 kwietnia) o godz. 11.30 na boisko MOSiR-u przy ul. 11 Listopada 98 w Aleksandrowie Łódzkim reprezentacja ŁZPN-u U-13 (rocznik 2010) w ramach rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego rozpocznie spotkanie z kadrą Mazowieckiego ZPN-u. Opiekunowie tej drużyny, czyli trenerzy Marcin Krasnopolski i Aleksander Stańczyk powołali m.in. Igora Augustyniaka, Oskara Barylskiego, Mikołaja Ćwiklińskiego, Jeremiego Ciacha, Kacpra Drwala, Mateusza Jędrzejczyka, Tymona Stępniewskiego, Aleksandra Michałowskiego, Igora Aleszczerikowskiego, Kryspina Tomkowskiego i Franciszka Zgodę. Wymienieni piłkarze to zawodnicy Akademii ŁKS, a w naszym klubie szkolą ich trenerzy Marcin Krasnopolski, Jakub Drzewiecki i Paweł Sobczak.

Tego samego dnia kadra ŁZPN U-14 (rocznik 2009) zmierzy się rówieśnikami z Mazowieckiego ZPN-u w ramach rozgrywek o Puchar Kazimierza Deyny. Wśród zawodników powołanych przez trenerów Jarosława Staniaszczyka i Damiana Gamusa znalazło się pięciu piłkarzy Akademii ŁKS-u, których na co dzień w łódzkim klubie trenują Sebastian Jankowski, Marcin Krasnopolski, Krystian Ilnicki i Piotr Białousko (powołani to: Aleksander Janutka, Fabian Olejniczak, Michał Wódka i Jacek Jasiński). To spotkanie rozpocznie się na stadionie MOSiR-u w Aleksandrowie Łódzkim (ul. 11 Listopada 98) o godz. 14.

Zawodnikom naszego klubu, tak zresztą jak wszystkim powołanym piłkarzom do reprezentacji ŁZPN-u, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w jutrzejszych meczach.