Aktualności

III liga: ŁKS II – Lechia 2:0

14
22 / 04 / 2023

Fot. Lens Strong

W 25. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze ŁKS II Łódź wygrali 2:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Gole na wagę już czternastego kompletu punktów w tym sezonie zdobyli Igor Lambrecht i Damian Nowacki.

Wspominaliśmy o tym już w zapowiedzi, ale tutaj powtórzymy, że sobotni mecz rezerw ŁKS-u z Lechią Tomaszów Mazowiecki był starciem dwóch najlepszych zespołów grupy I trzeciej ligi ostatnich siedmiu miesięcy, bo nikt w tym okresie nie punktował lepiej od tych dwóch drużyn (od jesiennego pojedynku łodzian w Tomaszowie Mazowieckim ci pierwsi zdobyli aż 39 punktów, a ci drudzy 31). Było więc ciekawie, chociaż pierwsze dwa kwadranse upłynęły pod znakiem gry toczącej się od pola karnego do pola karnego.

Nieco więcej z tej gry miał ŁKS i w 34. minucie potwierdził to pierwszym golem. Artemijus Tutyškinas dośrodkował piłkę na pole karne z rzutu wolnego (Litwin nie mógł wczoraj wystąpić w meczu pierwszej drużyny z Podbeskidziem Bielsko-Biała ze względu na nadmiar żółtych kartek), tam zaatakował ją wślizgiem Oskar Koprowski, a do siatki skierował po chwili Igor Lambrecht.

ŁKS utrzymał jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy, a po przerwie grał mądrze i kontrolował przebieg spotkania. W tej części spotkania zawodnikom obu zespołów nie brakowało chęci i ambicji, natomiast szwankowała odrobinę precyzja, więc kilka ciekawie zapowiadających się akcji, tak z jednej, jak i z drugiej strony, zniweczyły niedokładne podania.

I tak to wyglądało do 88. minuty, gdy tej rzeczonej dokładności oraz precyzji nie zabrakło ani Wiktorowi Kościukowi, który popisał się świetnym prostopadłym podaniem i wykorzystał złe ustawienie jednego z obrońców (piłkarz Lechii złamał linię spalonego), ani Damianowi Nowackiemu, który stanął „oko w oko” z golkiperem przyjezdnych i pewnym strzałem ustalił wynik zawodów.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z Lechią 2:0, rewanżując się ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego za jesienną porażkę i umocnili się w  ścisłej czołówce tabeli trzeciej ligi. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostróda.


25. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Igor Lamrecht (34), 2:0 Damian Nowacki (88)
  • Sędzia: Albert Różycki
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyškinas – Grzegorz Glapka (76, Wiktor Kościuk), Jan Łabędzki (46, Ricardo Goncalves), Damian Nowacki, Bartosz Biel (76, Jowin Radziński), Kelechukwu Ibe-Torti (90, David Barseguian) – Jakub Piotrowski (90, Antoni Młynarczyk). Trener: Marcin Matysiak.
  • Lechia (wyjściowy skład): Mateusz Awdziewicz – Kamil Cyran, Eryk Kaproń, Kamil Szymczak, Bartosz Snopczyński, Kamil Lewiński, Marcel Myszka, Michał Mikołajczyk, Artur Dunajski, Klim Morenkov, Kacper Bąk. Trener: Mateusz Milczarek.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny