Aktualności

III liga: Pelikan – ŁKS II 0:1

11
17 / 04 / 2023

Fot. Lens Strong

W 24. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze ŁKS II wygrali na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla łodzian zdobył w pierwszej połowie Mateusz Bąkowicz.

Czterdzieści minut przed początkiem niedzielnego meczu ełkaesiaków w Niecieczy, drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczął spotkanie z dziesiątym w tabeli Pelikanem Łowicz. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka wygrali 1:0 po bramce Mateusza Bąkowicza w 32. minucie. Zwycięskiego gola łodzianie zdobyli po dobrze rozegranym wyrzucie piłki z autu i zamieszaniu w szesnastce gospodarzy, w którym największym sprytem wykazał się obrońca ŁKS-u.

Nasi piłkarze kontrolowali przebieg zawodów od pierwszej do mniej więcej 80. minuty i w tym czasie poza akcją bramkową, oddali kilka groźnych strzałów. Miejscowi obudzili się w końcówce i trzeba przyznać, że w ostatnich dziesięciu minutach w polu karnym ŁKS-u doszło do co najmniej dwóch niebezpiecznych z naszego punktu widzenia sytuacji, lecz koniec końców Michał Kołba zachował czyste konto.

Piłkarze ŁKS II Łódź odnieśli już trzynaste w sezonie zwycięstwo, co więcej zgarnęli pierwszy wyjazdowy komplet punktów w 2023 roku, zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą obecnie do lidera zaledwie dwa oczka. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki.


24. kolejka III ligi (grupa I) / Pelikan Łowicz – ŁKS II Łódź 0:1 (0:1)

  • Bramka: 0:1 Mateusz Bąkowicz (32)
  • Pelikan (wyjściowa jedenastka): Mateusz Wlazłowski – Przemysław Dwórzyński, Adrian Olpiński, Patryk Pomianowski, Szymon Sołtysiński, Kamil Łojszczyk, Marek Grądzki, Eryk Woliński, Remigiusz Borkała, Artur Sójka, Jakub Pawlicki. Trener: Paweł Jakóbiak.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Oskar Koprowski, Jowin Radziński – Ricardo Goncalves (90, Vahe Mnatsakanyan), Jan Łabędzki (64, Antoni Młynarczyk), Wiktor Kościuk, Damian Nowacki, Jędrzej Zając (83, Mikołaj Lipień) – Łukasz Dynel (65, Jakub Piotrowski). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny