III liga: Rezerwy w Łowiczu

Akademia

III liga: Rezerwy w Łowiczu

14.04.2023

14.04.2023

W ten weekend gramy w delegacji. Wyjazdowy mecz czeka m.in. drużynę rezerw ŁKS-u, która w ramach 24. kolejki grupy I trzeciej ligi zmierzy się w Łowiczu z Pelikanem (początek w niedzielę o godz. 12). Poza tym ŁKS III Łódź zagra z Nerem w Poddębicach, a ŁKS U-17 w CLJ z Widzewem.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka spisują się w rundzie wiosennej lepiej niż dobrze, niedawno pokonali na własnym boisku dwóch z trzech głównych kandydatów do awansu (najpierw 3:2 z Legionovią Legionowo, ostatnio 2:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki), zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli ze skromną, bo tylko dwupunktową stratą do lidera i chyba jedyne, czego im obecnie brakuje to wyjazdowe zwycięstwo. W tym roku jeszcze się nie udało, bo w Nieborowie lepsza o jednego gola była Unia Skierniewice (0:1), a w Białymstoku w starciu z rezerwami Jagiellonii padł remis 3:3.

O mobilizację naszego zespołu także tym razem chyba nie powinniśmy się martwić, w niedzielę łodzianie zmierzą się przecież z zespołem, z którym ponieśli najdotkliwszą w tym sezonie porażkę (0:4 w rundzie jesiennej), co za tym idzie nadarza się znakomita okazja do rewanżu. Pelikan Łowicz zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli z 29 punktami na koncie. Wiosnę rozpoczął od dwóch porażek, a następnie było na zmianę – zwycięstwo, porażka, zwycięstwo i porażka (w ostatnim meczu łowiczanie ulegli 0:2 Concordii Elbląg).

Niestety, w Łowiczu zabraknie Aleksandra Ślęzaka. Kapitan rezerw ŁKS-u w ostatnim meczu został ukarany już ósmą w tym sezonie żółtą kartką, teraz czeka go przymusowa pauza, więc trener Marcin Matysiak będzie musiał dokonać korekty na środku formacji defensywnej.

Początek meczu 24. kolejki trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz w niedzielę 16 kwietnia o godz. 12. Dzień wcześniej, bo już w sobotę na boisko wybiegnie lider łódzkiej klasy okręgowej (ŁKS III Łódź zmierzy się na wyjeździe z Nerem Poddębice; początek o godz. 15), a drużynę Akademii ŁKS do lat 17 w Centralnej Lidze Juniorów czeka tego samego dnia derbowy pojedynek w delegacji z rówieśnikami z Widzewa (początek tego meczu o godz. 16.30).