Akademia

III liga: Z wiceliderem w Wielką Sobotę

07.04.2023

07.04.2023

III liga: Z wiceliderem w Wielką Sobotę

Z wielkanocnym koszyczkiem czy nie, w Wielką Sobotę warto pojawić się na meczu rezerw ŁKS-u. W 23. kolejce grupy I trzeciej ligi podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się ze drugą w tabeli Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

W żadnym razie nie zachęcamy Was, żeby świątecznej soboty nie spędzać w rodzinnym gronie. Wprost przeciwnie. Po prostu zaproście rodzinę na mecz, bo jutro na boisku ośrodka Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej zapowiada się jedno z najciekawszych wydarzeń sportowych w trzeciej lidze. Czwarty w tabeli ŁKS II Łódź zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która przez wiele kolejek przewodziła stawce, a obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z identycznym bilansem punktowym, co lider z Mławy.

W pierwszym rozegranym w rundzie jesiennej meczu lepsi okazali się piłkarze z województwa mazowieckiego (2:1), więc ełkaesiacy zrobią zapewne wszystko, co w ich mocy, żeby zrewanżować się za tamto niepowodzenie. Pogoń w ostatniej kolejce przegrała nieoczekiwanie na własnym boisku z Concordią Elbląg (0:1), lecz nadal jest jednym z głównych kandydatów do awansu, poza tym to zespół z najwyższą liczbą wyjazdowych zwycięstw w lidze (8), który w delegacji przegrał tylko raz, co stawia przed ełkaesiakami ciekawe wyzwanie. Co na to łodzianie? Oni w tym roku wygrali wszystkie trzy domowe spotkania, zdobyli w nich aż 8 goli, innymi słowy sobotnie zawody zapowiadają się lepiej niż dobrze.

Początek meczu 23. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki już jutro (tj. w sobotę 8 kwietnia) o godz. 12.

O pojedynku z Jagiellonią II oraz sobotnim spotkaniu opowiedzieli Vahe Mnatsakanyan oraz Tomasz Kucharski:


Organizacyjnie przed meczem rezerw z Pogonią Grodzisk Mazowiecki:

  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź z Pogonią kosztuje 10 zł (dla wszystkich) i zakupicie go przed wejściem na obiekt, przy bramie od strony ul. Minerskiej (płatność tylko gotówką). Do dyspozycji kibiców będzie 420 miejsc.

Wejście na obiekt – od strony ul. Minerskiej

  • Dedykowane kibicom wejście na teren ośrodka treningowego Akademii ŁKS będzie znajdować się od strony ul. Minerskiej i tam też znajdziecie punkt sprzedaży biletów (wejście oraz punkt sprzedaży biletów otwarte od godz. 11.30). Mecz zostanie rozegrany na boisku nr 3.
  • Parking od strony ul. Minerskiej przeznaczony jest wyłącznie dla przedstawicieli mediów i drużyny, więc niestety na terenie obiektu nie ma parkingu dla kibiców. Przypominamy również, że na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt.