Akademia

Grała Akademia (1.04 – 2.04)

03.04.2023

03.04.2023

Grała Akademia (1.04 – 2.04)

Fot. Lens Strong

W ubiegły weekend większość drużyn Akademii ŁKS swoje spotkania rozegrała na wyjeździe.

ŁKS II

Przed sobotnim meczem drużyny rezerw zapowiadaliśmy, że zawsze w ich spotkaniach z drugim zespołem Jagiellonii pada wiele bramek, i tak też było tym razem. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ.

 • 1.04 / III liga / Jagiellonia II Białystok – ŁKS II 3:3 Bramki: Oskar Koprowski, Grzegorz Glapka, Damian Nowacki

ŁKS III / U-19

Trzecia drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego w ten weekend mierzyła się na wyjeździe z Iskrą Dobroń. Mecz nie poszedł po myśli ełkaesiaków, którzy przegrali pierwszy raz w rundzie wiosennej. Mimo tego, biało-czerwono-biali wciąż zajmują fotel lidera łódzkiej klasy okręgowej, z 7 oczkami przewagi nad drugą Stalą Głowno.

 • 1.04 / Liga okręgowa / Iskra Dobroń – ŁKS III 5:2 Bramki: Marcel Chałaj, Bartosz Bargiel
 • 1.04 / A1 1. Liga Wojewódzka PSV Łódź – ŁKS U-19 1:3 Bramki: Mateusz Jastrzembski, Wiktor Czerwiński, Kamil Szumski

Fot. Lens Strong

ŁKS U-17

W sobotę na wyjeździe swoje spotkanie rozegrał także zespół U-17, pod wodzą trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego. Mimo bramki straconej na początku meczu, ełkaesiakom udało się jeszcze w 1. połowie odrobić straty, choć niestety w 22. minucie boisko opuścił kontuzjowany Miłosz Mielczarek. Biało-czerwono-biali walczyli do samego końca, ostatecznie Polonia okazała się lepsza o jedną bramkę.

 • 1.04 Centralna Liga Juniorów / Polonia Warszawa – ŁKS U-17 2:1 Bramki: Mateusz Książek

ŁKS U-16 – U-13

 • 1.04 B2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – AKS SMS Łódź 0:1
 • 1.04 / C1 1. Liga wojewódzka / PSV Łódź – ŁKS U-15 0:1 Bramki: Robert Butterworth
 • 1.04 / C2 1. Liga wojewódzka / Łódzka Akademia Futbolu – ŁKS U-14 3:2 Bramki: Fabian Olejniczak, Franciszek Zgoda
 • 1.04 / C2 2. Liga wojewódzka / Łódzka Akademia Futbolu – ŁKS U-13 2:5 Bramki: 2x Kryspin Tomkowski, 2x Szymon Rózga, Mateusz Jędrzejczyk

ŁKS U-13 – U-7

 • 1.04 / D1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-12 – TMF Tomaszów Mazowiecki 1:0 Bramki: Gracjan Pawlukiewicz
 • 1.04 / D1 2. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – KKS Koluszki 4:0 Bramki: Eryk Fiks, Mateusz Świątkiewicz, Julian Chudzik, Antoni Szczepaniak
 • 1.04 / E1 Grupa 3 / KS Progres Konstantynów Łódzki – ŁKS U-11
 • 1.04 ŁKS U-9 – MGUKS Pogoń Zduńska Wola
 • 1.04 ŁKS U-8 – MGUKS Pogoń Zduńska Wola

ŁKS U-10 na turnieju International Ekstraliga Talentów

Kolejny raz w tym roku przedstawiciele Łódzkiego Klubu Sportowego wystąpili w turnieju International Ekstraliga Talentów, tym razem w edycji przeznaczonej dla rocznika 2013. Oprócz zespołów z Polski (m.in GKS Katowice czy Beniaminek Krosno) pojawiły się także drużyny zza granicy – MFK Ružomberok oraz MFK Vitkovice. Podopieczni trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Adama Gołaszewskiego pokazały się z bardzo dobrej strony, znajdując się w gronie wyróżnionych zespołów. Doceniono także występy indywidualne młodych ełkaesiaków, Stanisława Matusiaka oraz Jakuba Kępskiego.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom!