Gra Akademia ŁKS (18.02)

Gra Akademia ŁKS (18.02)

fot. Lens Strong

Drużyny Akademii ŁKS czeka bardzo pracowita sobota. Na boiskach ośrodka treningowego przy ul. Krańcowej nasi piłkarze rozegrają w sumie osiem spotkań, a dwa ełkaesiackie zespoły wezmą udział w wojewódzkim etapie turnieju halowego o Puchar Prezesa MAKiS.

Piłkarską sobotę w Akademii ŁKS rozpocznie już o godz. 9 zespół ŁKS-u III. Lider łódzkiej klasy okręgowej, który przygotowuje się do rundy wiosennej, rozegra mecz kontrolny z czwartoligowymi Zjednoczonymi Stryków.

Dwie godziny później czeka nas potrójna rywalizacja z Rakowem Częstochowa. Z rówieśnikami z młodzieżowych drużyn „Medalików” zmierzą się zespoły ŁKS-u U-9, U-11 i U-12. W międzyczasie podopieczni trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Adama Gołaszewskiego z rocznika 2013 zagrają w Zgierzu z miejscowym Borutą.

Ciekawy sprawdzian z drużyną Akademii Piłkarskiej Brychczy czeka tego dnia ŁKS-u U-15. Zawodnicy, którzy jesienią występowali w Centralnej Lidze Juniorów, przygotowują się obecnie do rundy wiosennej na szczeblu wojewódzkim, a ich sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 13. Poza tym w akcji zobaczymy ŁKS U-13 i ŁKS U-14. Oba nasze zespoły od godz. 15 będą rywalizowały odpowiednio z LKS-em Ślesin i APR SMS Ślesin.

Emocje czekają nas nie tylko na zielonych boiskach, ale i w hali. W sobotę w Atlas Arenie odbędzie się etap wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa MAKiS-u z udziałem dwóch naszych drużyn, które okazały się najlepsze w grudniowej fazie okręgowej i zdobyły wówczas Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. O godz. 8.30 zmagania w grupie A rozpoczną młodzi ełkaesiacy z rocznika 2012, którzy zmierzą się z GKS-em Bełchatów, AS Sieradz i Unią Skierniewice. O godz. 14.30 do rozgrywek dołączą zaś nasi zawodnicy z rocznika 2011 – w grupie zagrają z Concordią 1909 Piotrków Trybunalski, Wartą Sieradz i Unią Skierniewice.