Aktualności

Zwycięstwo w Wielką Sobotę! Pogoń Zduńska Wola – ŁKS II 0:7

20
03 / 04 / 2021

fot. Lens Strong

Wielka Sobota okazała się szczęśliwa dla czwartoligowych rezerw ŁKS-u. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera po bardzo dobrej grze pokonali na wyjeździe Pogoń Zduńska Wola 7:0.

Od początku sobotniego meczu zawodnikom ŁKS II nie brakowało animuszu Już w 10 sekundzie mocny pressing na bramkarza gospodarzy w wykonaniu Jakuba Pieli mógł zakończyć się golem. Udało się chwilę później. Aktywny od pierwszych minut Dariusz Gmosiński w 7. minucie wywalczył rzut rożny. W polu karnym najlepiej odnalazł się Artur Sójka, który plasowanym strzałem wyprowadził ŁKS na prowadzenie.

Przewaga ŁKS-u na boisku nie podlegała dyskusji. Ełkaesiacy co chwile tworzyli sobie sytuacje strzeleckie, a pojedyncze kontrataki szybko przerywali Artur Sójka do spółki z Oskarem Koprowski. Szczególnie ten drugi, dyrygujący kolegami, mógł się podobać na boisku. Koprowski pod nieobecność Radaszkiewicza próbował kilkukrotnie zaskoczyć bramkarza, jednak bez skutku.

Drugą bramkę dla rezerw zdobył za to Mieszko Lorenc. Stoper wykorzystał dokładne dośrodkowanie Mateusza Bąkowicza i strzałem z woleja pokonał bramkarza Pogoni. Tuż przed przerwą Jakub Piela podwyższył prowadzenie. Napastnik z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.

Na drugą połowę ełkaesiacy wyszli w tym samym składzie i tak samo zdeterminowani jak na pierwszą odsłonę. Od początku przejęli inicjatywę, zmuszając graczy Pogoni, w tym Adriana Budkę i Princewilla Okachiego do biegania za futbolówką.

Pomiędzy 50 a 55 minuta ełkaesiacy zdobyli kolejne trzy bramki. Sprytnymi strzałami popisali się po raz drugi w tym meczu Jakub Piela i Artur Sójka. Dokładną wcinkę w pole karne Oskara Koprowskiego, tzw. centrostrzałem na gola zamienił Mateusz Bąkowicz.

W 60. minucie trenerzy Marcin Matysiak i Paweł Drechsler zdecydowali się na podwójna zmianę. W miejsce Jowina Radzińskiego i Mikołaja Lipienia weszli Tomasz Górecki i Jędrzej Zając. To właśnie ten duet zawodników wypracował siódme trafienie dla rezerw. Dośrodkowanie pierwszego do wykorzystał drugi z wyżej wymienionych.

Lider IV ligi do końca meczu grał bardzo mądrze i widowiskowo. Łodzianie do tabeli dopisują sobie kolejne trzy punkty, a po świętach rozpoczną operację „Warta Sieradz”. Mecz na szczycie IV ligi odbędzie się w przyszłą sobotę.


23. kolejka IV ligi / Pogoń Zduńska Wola – ŁKS II Łódź 0:7 (0:3)

  • Bramki: 0:1 Artur Sójka (7), 0:2 Mieszko Lorenc (32), 0:3 Jakub Piela (43), 0:4 Jakub Piela (50), 0:5 Artur Sójka (52), 0:6 Mateusz Bąkowicz (55), 0:7 Jędrzej Zając (62)
  • Skład ŁKS II: Michał Kot (75, Tomasz Kucharski) – Mateusz Bąkowicz, Mieszko Lorenc (70, Igor Lambrecht), Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński (58, Jędrzej Zając) – Dariusz Gmosiński (70, Piotr Tazbir), Artur Sójka (66, Adrian Czypicki), Oskar Koprowski, Mikołaj Lipień (58, Tomasz Górecki), Michał Karlikowski – Jakub Piela (70, Dawid Lebkuchen). Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]