Aktualności

Zwycięstwo przed wylotem do Turcji

25
08 / 02 / 2019

W ostatnim meczu kontrolnym przed wylotem do tureckiego Side podopieczni trenera Kazimierza Moskala pokonali na boisku treningowym przy ul. Minerskiej trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska 3:1.

Szansę zaprezentowania swoich umiejętności w rozgrywanym w systemie 3 razy po 30 minut sparingu z Polonią dostali prawie wszyscy zawodnicy z szerokiej kadry zespołu. Zabrakło jedynie narzekających na drobne urazy Maksymiliana Rozwandowicza oraz Mateusz Gamrota i trenującego indywidualnie Michała Brudnickiego. Na murawie nie ujrzeliśmy również Patryka Bryły, Daniego Ramireza oraz Ievgena Radionova, którym dał odpocząć sztab szkoleniowy.

Od początku spotkania na boisku małą przewagę osiągnęli ełkaesiacy. Została ona udokumentowana bramką w 22 minucie. Wtedy po dokładnym długim podaniu od Oskara Koprowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Kostyrka. Nasz pomocnik strzelił pewnie pomiędzy nogami golkipera gości i otworzył wynik spotkania. Pół godziny później jeden z nielicznych kontrataków drużyny Polonii zakończył się rzutem karnym. Michała Górzyńskiego faulował Kamil Juraszek, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Zgarda. Za chwilę ponownie na prowadzeniu był ŁKS. Tym razem nieprzepisowo powstrzymywany przed bramką rywala był Łukasz Sekulski, a arbiter postanowił wskazać na „wapno”. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym strzałem w środek pokonał Łukasza Radlińskiego.

W kolejnym minutach meczu przewaga podopiecznych trenera Kazimierza Moskala nie podlegała żadnej dyskusji. Zawodnicy ŁKS mieli swoje okazje, ale za każdym razem w ich poczynaniach ofensywnych brakowało przysłowiowej „kropki nad i”. Dopiero na trzy minuty przed końcem ładną solową akcją w polu karnym popisał się Adam Ratajczyk i ustalił wynik tego pojedynku na 3:1.

Po udanym sparingu z trzecioligowcem Łódzki Klub Sportowy jutro wczesnym rankiem uda się w podróż do tureckiego Side, gdzie będzie szlifował formę przed rundą rewanżową w Fortuna 1 Lidze. Tam też rozegra kolejne mecze kontrolne: 13 lutego z FK Armawir (rosyjska pierwsza liga), 16 lutego z Szachtiorem Karaganda (kazachska ekstraklasa) i 20 lutego z Torpiedo Żodzino (białoruska ekstraklasa).


Sparing: ŁKS Łódź – Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (1:0, 2:1)

  • Bramki: Jakub Kostyrka 22’, Łukasz Sekulski 52’, Adam Ratajczyk 87’ – Szymon Zgarda 49’

Składy:

  • ŁKS: Dawid Arndt (30’; Dominik Budzyński, 60’; Michał Kołba) – Jan Grzesik (30’; Artur Bogusz), Kamil Juraszek, Kamil Rozmus (30’; Jan Sobociński), Oskar Koprowski (30’; Adrian Klimczak), Jakub Romanowicz (30’; Adam Ratajczyk), Bartłomiej Kalinkowski (30’; Lukas Bielak), Wojciech Łuczak (30’; Łukasz Piątek), Mikołaj Maschera (30’; Maciej Wolski), Jakub Kostyrka (30’; Piotr Pyrdoł) – Rafał Kujawa (30’; Łukasz Sekulski).
  • Polonia: Łukasz Radliński (45’; Przemysław Frąckowiak) – Oskar Kozłowski, Adam Borucki (75’; Filip Lesiński), Piotr Skrobosiński (46’; Piotr Wujec), Luis Henriquez, Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa (46’; Igor Jurga), Adrian Chopcia (60’; Jędrzej Kujawa), Adam Gajda (70’ Kacper Nowak), Jakub Wilk, Michał Górzyński.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny