Klub

Prace przy montażu oświetlenia idą zgodnie z harmonogramem

07.02.2019

07.02.2019

Prace przy montażu oświetlenia idą zgodnie z harmonogramem

Mimo intensywnych chwilami opadów śniegu w ostatnich dniach oraz minusowej temperatury powietrza, prace przy instalowaniu sztucznego oświetlenia nad boiskiem przy al. Unii 2 przebiegają według przyjętego wcześniej grafika. 15 lutego na obiekcie pojawią się pierwsze lampy, a 19 lutego mają dotrzeć maszty.

– Wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli chodzi o oświetlenie w koronie istniejącej już trybuny, to powoli kończymy rozkładanie kabli, do których podłączone zostaną lampy. Co do oświetlenia od strony wałów jesteśmy na etapie zakopywania ułożonych już kabli. Później czeka nas wyrównanie i uprzątniecie pasa ziemnego, w którym zostaną zamocowane maszty – opowiada Bogdan Kuć, kierownik robót elektrycznych i zarazem dyrektor techniczny firmy Ada-Light, która odpowiedzialna jest za montaż oświetlenia na obiekcie ŁKS-u.

– Pogoda nas nie rozpieszcza, ale też dotąd nie przeszkadzała na tyle, aby wywołać jakieś dłuższe przestoje w pracy. Jeżeli przez najbliższe trzy tygodnie nie będzie żadnych większych załamań pogody w postaci wichur, obitych opadów śniegu czy kilkunastostopniowych mrozów, to dotrzymanie terminu realizacji zlecenia jest jak najbardziej realne – uważa Kuć. – Dokładnie 15 lutego na obiekt mają dotrzeć lampy, które będą montowane zarówno w modułach na koronie trybuny, jak i na masztach. Plan jest taki, żeby maszty stawiać w pełni „uzbrojone”, czyli z zainstalowanymi już punktami światła. Przypomnę, ma być ich po 32 na każdym z masztów – dodaje przedstawiciel firmy z Gostynina.