Aktualności

Zwycięstwo na początek. ŁKS – Elana 1:0

16
19 / 01 / 2019

Serię gier sparingowych przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze ŁKS-u rozpoczęli od zwycięstwa. W sobotę łodzianie pokonali skromnie, ale zasłużenie drugoligową Elanę Toruń.

Elana to etatowy sparingpartner ełkaesiaków w ostatnim czasie. Z zespołem tym „Rycerze Wiosny” mierzyli się na początku zeszłego roku, a także w lipcu. Wówczas lepszy o jedno trafienie okazywał się rywal, w sobotę w końcu wygrał ŁKS. A wygrał zasłużenie, bo jego gra mogła się podobać, zwłaszcza przed przerwą.

Z kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki, wykorzystali podopieczni trenera Kazimierza Moskala jedną. W 16. minucie Łukasz Sekulski zagrał piłkę do Wojciecha Łuczaka, a ten z tego dokładnego podania nowego zawodnika ŁKS-u skrzętnie skorzystał.

Gospodarze (mecz rozegrano na obiekcie przy ul. Minerskiej) jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Elany, recepty na pokonanie bramkarza czołowej drużyny drugiej ligi jednak już nie znaleźli (bliscy szczęścia byli Sekulski, Dani Ramirez, Łuczak, a po przerwie także Patryk Bryła).

W spotkaniu z Elaną wystąpiło dwóch sprowadzonych w przerwie zimowej zawodników. Nowi – Adrian Klimczak i wspomniany Łukasz  Sekulski – zagrali całą pierwszą połowę meczu. Trener Moskal sprawdził w starciu z torunianami dwie jedenastki. W przyszłą sobotę kolejnym rywalem ełkaesiaków będzie PGE GKS Bełchatów, a sparing również zostanie rozegrany na obiekcie przy ul. Minerskiej.


Mecz sparingowy:

ŁKS Łódź – Elana Toruń 1:0 (1:0)

  • Bramka: Wojciech Łuczak 16.
  • ŁKS Łódź: Kołba (46 Budzyński) – Bogusz (46 Grzesik), Sobociński (46 Juraszek), Rozwandowicz (46 Koprowski), Rozmus (46 Klimczak), Ramírez (46 Wolski), Bielak (46 Kalinkowski), Gamrot (46 Piątek), Łuczak (46 Bryła), Pyrdoł (46 Kostyrka), Sekulski (46 Kujawa).


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny