Klub

Czas na pierwszy sparing. Rywalem Elana

18.01.2019

18.01.2019

Czas na pierwszy sparing. Rywalem Elana

W sobotę piłkarze ŁKS-u po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się kibicom w warunkach „bojowych”. Rywalem ełkaesiaków będzie Elana Toruń, a sparing z drugoligowcem rozpocznie się w sobotnie południe. Wstęp dla kibiców – wyłącznie od strony ul. Minerskiej.

Przygotowujący się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi łodzianie w planach mają kilka meczów sparingowych, a formę będą szlifować także za granicą. Zanim jednak podopieczni trenera Kazimierza Moskala udadzą się na południe Turcji, czeka ich seria gier kontrolnych w kraju.

Pierwszym tegorocznym rywalem ŁKS-u będzie drugoligowa Elana Toruń. To etatowy sparingpartner ełkaesiaków, z zespołem tym łodzianie mierzyli się przecież i rok temu (styczniowa porażka 0:1 przy ul. Minerskiej) i latem, przed rozpoczęciem zmagań na zapleczu ekstraklasy (w lipcu w Toruniu znów o jedną bramkę lepsi okazali się rywale).

To wymagający rywal, który w rozgrywkach drugiej ligi zajmuje po pierwszej rundzie wysoką i premiowaną awansem trzecią lokatę. Piłkarze z Torunia zgromadzili 36 punktów (9 zwycięstw, 9 porażek i tylko 3 porażki), a do prowadzącego w tabeli Radomiaka tracą tylko pięć „oczek”. Warto dodać, że dla Elany mecz z ŁKS-em będzie już trzecim w tym roku sprawdzianem, wcześniej bowiem torunianie wygrali 3:1 z Ursusem Warszawa i pokonali aż 8:0 rywala zza miedzy – Pomorzanina.

Oczywiście wyniki meczów sparingowych, o czym często przypominają nam trenerzy, mają drugorzędne znaczenie, tym niemniej jesteśmy ciekawi jak na tle nieźle już przecież „rozegranej” w 2019 roku drużyny z Torunia zaprezentuje się nasz zespół. „Rycerze Wiosny” treningi rozpoczęli przed kilkunastoma dniami, piłkarze palą się do pracy, z pewnością stęsknili się także za boiskową rywalizacją.

Co godne podkreślenia drużyna trenuje w komplecie, w zajęciach bierze udział nawet zmagający się jesienią z poważną kontuzją bramkarz Michał Brudnicki, a w starciu z drugoligowcem być może zadebiutują w łódzkim zespole (choć jeszcze nie w meczu o stawkę) sprowadzeni zimą Adrian Klimczak i Łukasz Sekulski.

Mecz z Elaną Toruń rozpocznie się w sobotę 19 stycznia o godz. 12:00 na boisku przy ul. Minerskiej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wejście dla kibiców na obiekt tylko od strony ulicy Minerskiej.