Akademia

Zwycięstwo ŁKS 2004 w derbach Łodzi

29.08.2018

29.08.2018

Zwycięstwo ŁKS 2004 w derbach Łodzi

Młodzi ełkaesiacy z rocznika 2004 pokonali wczoraj w meczu derbowym swoich rówieśników z Widzewa 4:1. Spotkanie rozegrano w ośrodku szkoleniowym przy ul. Minerskiej.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Na samym początku meczu arbiter podyktował rzut karny dla zespołu Widzewa. Jedenastkę obronił jednak golkiper ełkaesiaków i wynik dalej pozostawał bezbramkowy. Po upływie kwadransa do coraz śmielszych ataków ruszyli „biało-czerwono-biali” co skutkowało dwoma bramkami strzelonymi w pierwszych 45 minutach. Najpierw świetnie lewym skrzydłem przedarł się Kobyliński i w pojedynku sam na sam z bramkarzem gości nie dał mu żadnych szans. Kilkanaście minut później Lewandowski mocny strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie ŁKS.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu zadanego przez podopiecznych trenerów Romualda Solarka i Marcina Matysiaka. Kobyliński ograł na skrzydle dwóch obrońców Widzewa i wyłożył piłkę Nowakowskiemu, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować ją do bramki. Próbujący walczyć o korzystny rezultat goście odpowiedzieli szybko trafieniem z rzutu karnego. Ełkaesiacy dobrze grali jednak w obronie i nie pozwolili na więcej graczom w czerwonych strojach. Pod koniec spotkania zwycięstwo ŁKS przypieczętował Miniak, który ładnym lobem pokonał bramkarza Widzewa ustalając tym samym wynik na 4:1.


ŁKS Łódź 2004 – Widzew 2004 4:1 (2:0)

  • Bramki dla ŁKS: Kobyliński, Lewandowski, Nowakowski, Miniak.
  • Skład ŁKS: Bobek – Misztalski, Lambrecht, Jakubiak, Krasowiak – Chałaś, Młynarczyk, Mucha – Lewandowski, Kobyliński, Nowakowski oraz Kaczmarek, Kułakowski, Kominiarczyk, Śliwa, Śliniacki, Miniak i Olczak