Jan Sobociński powołany do reprezentacji U-20

27 / 08 / 2018

Selekcjoner reprezentacji U-20 wysłał powołania piłkarzom przed zbliżającymi się spotkaniami młodzieżowej kadry Polski z Włochami i Szwajcarią. Wśród wybrańców trenera Jacka Magiery znalazł się wychowanek ŁKS-u Jan Sobociński.

Urodzony w 1999 roku wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego w lidze zadebiutował w zeszłym sezonie w barwach Gryfa Wejherowo (13 meczów w II lidze, 1 gol), a po powrocie z wypożyczenia wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce swojego macierzystego klubu. W bieżącym sezonie młody obrońca wystąpił w pięciu spotkaniach Fortuna I ligi i zdobył dwa gole.

Cieszymy się z wyróżnienia dla młodego piłkarza i serdecznie mu z tej okazji gratulujemy. W tym przypadku hasło „droga do kadry wiedzie przez ŁKS” znalazło potwierdzenie, a my mamy nadzieję, że z biegiem lat stanie się ono znów aktualne, co, jesteśmy pewni, będzie z pożytkiem tak dla naszej reprezentacji, jak i samego klubu.

Jan Sobociński rozpoczyna dopiero poważną przygodę z seniorskim futbolem, dlatego przy tej okazji życzymy samemu piłkarzowi zdrowia, pokory i ochoty do dalszej ciężkiej pracy.

Wrześniowe mecze reprezentacji Polski do lat 20 z Włochami i Szwajcarią zostaną rozegrane w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Spotkanie z Włochami odbędzie się w Łodzi (6 września o godz. 19.00), a ze Szwajcarią w Montreux (10 września o godz. 18.00).