Aktualności

Znów kanonada w OPP: Włókniarz Pabianice – ŁKS II 1:11

7
28 / 09 / 2022

fot. Cyfrasport

Piłkarze rezerw ŁKS-u drugi raz z rzędu zanotowali dwucyfrowe zwycięstwo w Okręgowym Pucharze Polski. W środę w IV rundzie tych rozgrywek łodzianie pokonali 11:1 Włókniarza Pabianice. Na listę strzelców wpisało się siedmiu ełkaesiaków, a Adrian Czypicki zakończył zawody z czterema golami na koncie.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka w poprzedniej rundzie tych rozgrywek zdobyli trzynaście goli w Ozorkowie. W środę było niewiele gorzej, ełkaesiacy w starciu z Włókniarzem Pabianice (obecnie 10. miejsce w tabeli łódzkiej klasy okręgowej) jedenastokrotnie umieszczali piłkę w bramce, na co rywale (oficjalnie – gospodarze spotkania, chociaż rozegrano je na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS) odpowiedzieli jednym trafieniem.

Festiwal goli rozpoczął już w 3. minucie Adrian Czypicki i on też go w pierwszej połowie zakończył, zdobywając chwilę przed przerwą szóstego gola dla łodzian. W międzyczasie na listę strzelców wpisali się Aleksander Ślęzak, Jan Łabędzki (dwukrotnie) i Jakub Romanowicz.

Trzy minuty po wznowieniu gry, podobnie jak na początku spotkania, z gola znów cieszył się Adrian Czypicki, a kolejne trafienia zaliczyli Błażej Radwanek, Ricardo Goncalves i Javi Moreno (trafił też kilka dni temu w meczu ligowym). Tę ostrą kanonadę zakończył w środę oczywiście Adrian Czypicki (dziś cztery gole na koncie!). Oddajmy piłkarzom z Pabianic, że i oni mieli w Łodzi chwilę radości, bo w 59. minucie zdobyli honorowe trafienie za sprawą precyzyjnie wykonanego rzutu wolnego.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego wygrała z Włókniarzem Pabianice 11:1 i awansowała do 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski. Wkrótce poznamy następnego rywala ełkaesiaków.


IV runda Okręgowego Pucharu Polski (boisko Akademii ŁKS) /  Włókniarz Pabianice – ŁKS II Łódź 1:11 (0:6)

  • Bramki: 0:1 Adrian Czypicki (3), 0:2 Aleksander Ślęzak (12), 0:3 Jan Łabędzki (16), 0:4 Jan Łabędzki (18), 0:5 Jakub Romanowicz (40), 0:6 Adrian Czypicki, 0:7 Adrian Czypicki (48), 0:8 Błażej Radwanek (55), 1:8 (59), 1:9 Ricardo Goncalves (78), 1:10 Javi Moreno (80), 1:11 Adrian Czypicki (82)
  • Sędzia: Paweł Malec
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski (46, Szymon Łyskawka) – Mateusz Bąkowicz (46, Jędrzej Zając), Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht (46, Szymon Matuszko), Lamine Coulibaly – Jakub Romanowicz (46, Javi Moreno), Adrian Czypicki, Jakub Tosik (46, Wiktor Kościuk), Jan Łabędzki (46, Ricardo Goncalves), Mikołaj Lipień – Łukasz Dynel (46, Błażej Radwanek). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny