„Kowal” z golem. Raport z występów ełkaesiaków w reprezentacjach

Drużyna

„Kowal” z golem. Raport z występów ełkaesiaków w reprezentacjach

27.09.2022

27.09.2022

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Mateusz Kowalczyk, Kelechukwu Ibe-Torti i Artemijus Tutyskinas wzięli udział w zgrupowaniach odpowiednio: reprezentacji Polski do lat 19, kadry do lat 20 oraz pierwszej reprezentacji Litwy. Dwóch pierwszych pojawiło się w wyjściowym składzie w każdym z rozegranych meczów, a Mateusz Kowalczyk wpisał się nawet na listę strzelców.

Świetnie spisał się Mateusz Kowalczyk, który wystąpił w trzech spotkaniach drużyny do lat 19 rozegranych w Gdyni w ramach turnieju kwalifikacyjnego o mistrzostw Europy. Pomocnik ŁKS-u zagrał 45 minut w meczu z Estonią (biało-czerwoni wygrali 2:0), zdobył gola i spędził 83 minuty na boisku w spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną (2:0) oraz zaliczył 54 minuty w przegranym 0:1 pojedynku z Włochami. Ostatnia porażka nie przeszkodziła podopiecznym trenera Marcina Brosza awansować do kolejnej rundy eliminacji ME z pierwszego miejsca w grupie.

W meczach reprezentacji do lat 20, która wzięła udział w towarzyskim turnieju Elite League, pokazał się też Kelechukwu Ibe-Torti. 20-letni skrzydłowy ŁKS-u znalazł się w wyjściowym składzie na mecze z Niemcami (Polacy przegrali 1:2, a nasz zawodnik spędził na boisku pierwszą połowę tego spotkania) oraz Portugalią (biało-czerwoni wygrali 3:1; niestety „Kelly” doznał urazu i został zmieniony już w 20. minucie spotkania).

Trzeci z naszych kadrowiczów, Artemijus Tutyskinas, tym razem nie pojawił się na boisku, ale znalazł się w kadrze meczowej na spotkania pierwszej reprezentacji Litwy z Wyspami Owczymi (1:1) i Luksemburgiem (0:1) w Lidze Narodów UEFA. Litwini zakończyli zmagania w grupie I dywizji C na ostatnim miejscu w tabeli za Turcją, Luksemburgiem i Wyspami Owczymi.

Kadrowicze ŁKS-u w skrócie:

  • Mateusz Kowalczyk (Polska U-19 / elim. ME): 3 mecze (3 mecze w wyjściowym składzie), 1 gol, 182 minuty na boisku
  • Kelechukwu Ibe-Torti (Polska U-20 / Elite League): 2 mecze (2 mecze w wyjściowym składzie), 65 minut na boisku
  • Artemijus Tutyskinas (Litwa / Liga Narodów UEFA): bez występów na boisku (2 razy w kadrze meczowej)