Aktualności

ŁKS w liczbach. Staty po 10 kolejkach

8
15 / 09 / 2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Dziesięć ligowych kolejek już za nami, więc czas na pierwsze podsumowanie statystyczne. Sprawdźmy jak dokonania ełkaesiaków wyglądają na papierze, pamiętając, że to tylko zabawa.

Zabójczy pierwszy kwadrans

Piłkarze ŁKS-u wpisywali się na listę strzelców w siedmiu z dziesięciu rozegranych meczów. Zdobyli dotąd 14 goli (1,4 gola na mecz), więc do siatki trafiają (oczywiście średnio) co 64 minuty. Najgroźniejsi jesteśmy w pierwszych kwadransach meczów, w których zdobyliśmy już 6 goli (42% wszystkich bramek). Do poprawki – pierwsze minuty po przerwie.

 • 1-15 minuta: 6 zdobytych / 2 stracone
 • 16-30 minuta: 1 zdobyty / 1 stracony
 • 31-45 minuta: 2 zdobyte / 2 stracone
 • 46-60 minuta: 1 zdobyte / 4 stracone
 • 61-75 minuta: 2 zdobyte / 0 straconych
 • 76 -90+minuta: 2 zdobyte / 1 stracony

Z akcji, z kontry, z karnego i z wolnego

Ełkaesiacy najczęściej trafiają do bramki po akcjach z gry (w ten sposób zdobyliśmy 8 goli, z czego dwa po dośrodkowaniach piłki z boku pola karnego), ale potrafimy w tym sezonie zaskoczyć rywala także po szybkim przejęciu piłki (3 gole oraz rzut karny wywalczony w ten sposób).

Piłkarze ŁKS-u najczęściej trafiali do bramki rywali po strzałach lewą nogą (7 goli). 5 goli zdobyliśmy po uderzeniach prawą nogą oraz 2 gole po uderzeniach głową. 12 z 14 zdobytych dla nas goli padło po strzałach z obrębu pola karnego (zza szesnastki do siatki trafili dotąd Kamil Dankowski i Mieszko Lorenc).

 • gole po akcjach z gry: 8
 • gole po kontrach (lub po szybkim przejęciu piłki): 3
 • gole po rzutach karnych: 2
 • gole po rzutach wolnych / rożnych: 1
 • gole z pola karnego / zza pola karnego: 12 / 2

120 strzałów na bramkę

ŁKS w rundzie jesiennej oddał dotąd ok. 120 strzałów, z czego blisko 50 w światło bramki, a ponieważ łodzianie zdobyli 14 goli – mniej więcej co ósma-dziewiąta próba zwieńczona była powodzeniem.

Strzały niecelne lub zablokowane / Strzały celne / Gole:

 • w meczu z GKS-em Katowice: 12 / 3 / 0
 • w meczu z GKS-em Tychy: 6 / 2 / 1
 • w meczu ze Skrą Częstochowa: 7 / 9 / 2
 • w meczu z Chrobrym Głogów: 7 / 5 / 3
 • w meczu z Puszczą Niepołomice: 5 / 4 / 2
 • w meczu ze Stalą Rzeszów: 5 / 3 / 0
 • w meczu z Ruchem Chorzów: 8 / 6 / 2
 • w meczu z Chojniczanką Chojnice: 11 / 4 / 0
 • w meczu z Górnikiem Łęczna: 4 / 6 / 3
 • w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza: 9 / 4 / 1

Strzelcy goli

 • 6 goli – Pirulo
 • 3 gole – Mateusz Kowalczyk
 • 2 gole – Michał Trąbka
 • 1 gol – Piotr Janczukowicz, Kamil Dankowski, Mieszko Lorenc

Najwięcej: strzały / strzały celne

 • Pirulo: 25 / 11
 • Nelson Balongo: 19 / 7
 • Dawid Kort: 19 / 3
 • Mateusz Kowalczyk: 13 / 7

Asysty (w tym wywalczone rzuty karne)

 • 2 asysty – Bartosz Szeliga
 • 1 asysta – Marcel Wszołek, Bartosz Biel, Kelechukwu Ibe-Torti, Dawid Kort, Oskar Koprowski, Pirulo, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka, Kamil Dankowski

Podania kluczowe

 • 12 – Dawid Kort
 • 11 – Michał Trąbka
 • 10 – Pirulo

Posiadanie piłki

Po dziesięciu kolejkach nasi piłkarze mogą się pochwalić średnią na poziomie 52,5 proc. Najrzadziej pozbywaliśmy się piłki przy okazji meczów z Chojniczanką Chojnice i Górnikiem Łęczna (63 i 62 proc.). Spośród dziesięciu drużyn, z którymi rywalizowaliśmy dotąd w lidze największą przewagę nad naszym zespołem w tym względzie uzyskała natomiast Stal Rzeszów (58% dla Stali, 42% dla ŁKS-u).

Faule / kartki

W dotąd rozegranych dziesięciu spotkaniach ligowych ełkaesiacy najrzadziej przekraczali przepisy w meczach z GKS-em Katowice i Górnikiem Łęczna (12 i 13 fauli), natomiast najczęściej w starciach z Chojniczanką Chojnice i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (19 fauli). W sumie sędzia ukarał naszych zawodników 24 żółtymi kartkami.

Żółte kartki:

 • 5 – Mateusz Kowalczyk
 • 4 – Maciej Dąbrowski
 • 3 – Pirulo
 • 2 – Dawid Kort, Nelson Balongo
 • 1 – Vladyslav Okhronchuk, Piotr Janczukowicz, Michał Trąbka, Jan Kuźma, Nacho Monsalve, Mieszko Lorenc, Bartosz Biel, Oskar Koprowski

Czerwone kartki:

 • 1 – Pirulo (za dwie żółte)

Młodzieżowcy

 • Mateusz Kowalczyk – 604 minuty (9 występów) / 3 gole / 1 asysta
 • Kelechukwu Ibe-Torti – 340 minut (10 występów) / 1 asysta
 • Jan Kuźma – 258 minut (7 występów)
 • Marcel Wszołek – 246 minut (4 występy) / 1 asysta
 • Grzegorz Glapka – 5 minut (1 występ)

Nacho najwięcej na boisku

Trener Kazimierz Moskal w pierwszych dziesięciu meczach sezonu skorzystał z usług już 24 zawodników (pięciu z nich zadebiutowało jesienią w barwach ŁKS-u). Jeden z nich – Nacho Monsalve – wystąpił we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Poniżej czołowa piątka.

 • Nacho Monsalve – 900 minut (10 występów)
 • Pirulo – 830 minut (10 występów)
 • Maciej Dąbrowski – 810 minut (9 występów)
 • Dawid Arndt – 810 minut (9 występów)
 • Michał Trąbka – 806 minut (10 występów)

Ranking: Kapelusze z głów

Na koniec podsumowania statystycznego ranking naszej zabawy, w ramach której po wygranych lub zremisowanych meczach głosujecie na Facebooku i Twitterze na najlepszych zawodników meczów, rozdając symboliczne kapelusze. Po dziesięciu kolejkach prowadzi Mateusz Kowalczyk (14 kapeluszy), a tuż za nim Pirulo (11 kapeluszy).

 • 14 – Mateusz Kowalczyk
 • 11 – Pirulo
 • 4 – Kamil Dankowski, Michał Trąbka
 • 3 – Mieszko Lorenc
 • 2 – Bartosz Szeliga
 • 1 – Dawid Kort, Nelson Balongo, Bartosz Biel, Nacho Monsalve

Dane na podstawie: STATSCORE / INSTAT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny