Znicz ostatnim rywalem przed startem ligi

08 / 07 / 2022

Sobotnie spotkanie ze Zniczem Pruszków będzie dla ełkaesiaków ostatnim sparingiem przed rozpoczęciem walki o pierwszoligowe punkty, która rozpocznie się 16 lipca. Początek jutrzejszej potyczki z drugoligowcem o godzinie 11:00 na boisku treningowym obok Sport Areny.

Znicz to czternasta drużyna drugiej ligi poprzedniego sezonu. W Pruszkowie za wszelką cenę chcą uniknąć ponownej walki o utrzymanie na szczeblu centralnym do samego końca rozgrywek i dlatego od kilku tygodni tamtejszy zespół znajduje się w trakcie znaczącej przebudowy. A dodatkową motywacją do osiągnięcia lepszego wyniku sportowego w nadchodzącym sezonie z pewnością jest także fakt, że w przyszłym roku klub świętować będzie stulecie istnienia. Dość powiedzieć, że do drużyny z Mazowsza dołączyło na razie już pięciu nowych zawodników: obrońca Łukasz Bogusławski z Wigier Suwałki, napastnik Maciej Firlej i obrońca Paweł Moskwik (obaj z Motoru Lublin), pomocnik Patryk Skórecki z Sokoła Ostróda oraz obrońca Krzysztof Wingralek, który na rok został wypożyczony z Górnika Zabrze. Warto też odnotować, że pruszkowianie zdecydowali się na transfer definitywny napastnika Patryka Czarnowskiego, wypożyczonego dotąd tylko z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Inna sprawa, że słowo „nowy” w przypadku części ze wspomnianych zawodników lepiej byłoby chyba zastąpić zwrotem „nowy-stary”, gdyż Czarnowski, Firlej i Moskwik występowali już wcześniej w barwach Znicza.

Rok temu sparing ze Zniczem zakończył się zwycięstwem ełkaesiaków 3:0

Z żółto-czerwonymi rozstali się natomiast: doświadczony słowacki defensor Martin Baran (wrócił do swojego macierzystego Tatrana Presov), napastnik Mariusz Gabrych (trafił do Sandecji Nowy Sącz), obrońca Jakub Ostrowski (przeniósł się do Świtu Skolwin Szczecin), a także słowacki obrońca Lukas Hrnciar, który wciąż szuka nowego klubu. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymali ponadto: obrońca Jakub Górski i napastnik Bartłomiej Kręcichwost.

Piłkarze z Mazowsza, trenowani przez Mariusza Misiurę, do zajęć wrócili 13 czerwca i do tej pory rozegrali cztery sparingi. Najpierw bezbramkowo zremisowali z Motorem Lublin, następnie przegrali 0:2 ze Skrą Częstochowa, zremisowali 1:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (gol Czarnowskiego), a w minioną środę pokonali w Siedlcach tamtejszą Pogoń 5:2 po czterech trafieniach Firleja i jednym golu samobójczym. Wypada zaznaczyć, że mecz z ŁKS-em dla zawodników Znicza będzie próbą generalną przed inauguracją drugoligowych rozgrywek – w pierwszej kolejce pruszkowianie zagrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg, która wraca na trzeci poziom zmagań po trzech sezonach spędzonych w trzeciej lidze.

Co ciekawe, mecz ze Zniczem był dla ełkaesiaków także próbą generalną przed startem minionego sezonu. Wtedy „Rycerze Wiosny” w ośrodku Akademii ŁKS pokonali żółto-czerwonych 3:0 po golach Adriana Klimczaka, Stipe Juricia oraz Ricardo Guimy, czyli zawodników, którzy już przy al. Unii 2 nie występują. Jak będzie tym razem? Nikt nie ma nic przeciwko ponownej okazałej wygranej, ale należy pamiętać, że dla trenerów ważniejsze od wyniku będzie utrwalenie wypracowywanych tego lata schematów taktycznych oraz zapewne sprawdzenie w warunkach meczowych kolejnych kilku nowych pomysłów na grę biało-czerwono-białych. Najważniejsze, że w łódzkim zespole nikt nie narzeka na poważniejsze urazy i wszyscy powinni być w sobotę do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Niestety, ze względu na brak możliwości technologicznych nie jest możliwe przeprowadzenie transmisji sparingu na kanale ŁKS TV. Podobnie jak przy okazji wcześniejszych sparingów po południu opublikujemy obszerny skrót z tego spotkania, a w trakcie meczu na bieżąco będziemy informować o najważniejszych boiskowych wydarzeniach za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

Informacja organizacyjna dla kibiców

Sparing nie jest biletowany dla kibiców, do dyspozycji których będzie trybunka znajdująca się między boiskiem hybrydowym a Sport Areną.

Zmotoryzowanym kibicom polecamy skorzystanie z płatnego parkingu P1 (wjazd bramą nr 3 i 4) – opłata wg stawek operatora obiektu.

Informacja organizacyjna dla mediów

Dla fotoreporterów i operatorów kamer wejście na boisko do wyznaczonej strefy przewidziane jest przez furtkę od strony Atlas Areny po odebraniu kamizelki od przedstawicieli służb porządkowo-informacyjnej.

Pozostałym przedstawicielom mediów sugerujemy obejrzenie meczu z trybunki znajdującej się między boiskiem a Sport Areną. Po spotkaniu przedstawicieli mediów prosimy o skierowanie się w stronę wspomnianej wcześniej furtki, gdzie zostaną zaproszeni na boisko, aby móc porozmawiać z trenerem Kazimierzem Moskalem.

Wjazd na obiekt będzie możliwy bramą nr 7 – od ulicy Bandurskiego.