Zmiana miejsca i godziny sparingu ze Zniczem Pruszków

Drużyna

Zmiana miejsca i godziny sparingu ze Zniczem Pruszków

06.07.2022

06.07.2022

Zaplanowana na najbliższą sobotę ostatnia gra kontrolna „Rycerzy Wiosny” przed startem sezonu 2022/23 odbędzie się nie na głównej płycie Stadionu Króla, a na boisku treningowym obok Sport Areny. Z uwagi na trwającą renowację murawy na stadionie im. Władysława Króla, gdzie tej jesieni będą odbywać się nie tylko mecze pierwszoligowe, podjęta została decyzja o przeniesieniu miejsca rozegrania sobotniego sparingu ze Zniczem Pruszków.

Dziewięć spotkań Fortuna 1 Ligi, mecz eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów – Fenerbahce Stambuł, turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń z udziałem piłkarek TME SMS Łódź – to wydarzenia, które są już potwierdzone tej jesieni na Stadionie Króla. Wcale nie jest jednak przesądzone, że na tym kalendarz imprez piłkarskich przy al. Unii 2 w tym roku się zamknie, bo całkiem prawdopodobny scenariusz obejmuje jeszcze mecze w Fortuna Pucharze Polski z udziałem ŁKS-u, a także kolejne mecze międzynarodowe z udziałem drużyn ukraińskich. W ramach dobrej współpracy z MAKiS-em i w trosce o możliwie najlepszy stan nawierzchni boiska, będącego wizytówką kompleksu sportowego przy al. Unii 2, zdecydowano o przeniesieniu sparingu ze Zniczem Pruszków na boisko hybrydowe, które zlokalizowane jest w sąsiedztwie Sport Areny. W związku z tym oraz zaplanowanym na wieczór koncertem włoskiego tria Il Volo w Atlas Arenie zmianie uległa też pora rozpoczęcia tego spotkania – na godzinę 11:00.

Sparing w nowej lokalizacji nie będzie biletowany dla kibiców, do dyspozycji których będzie trybunka znajdująca się między boiskiem hybrydowym a Sport Arena. Planowana jest ponadto transmisja sobotniego meczu na kanale ŁKS TV – obecnie trwają prace, mające na celu sprawdzenie możliwości jej przeprowadzenia pod kątem technicznym. O szczegółach poinformujemy w osobnym newsie.

A na Stadionie Króla widzimy się wszyscy już w sobotę 16 lipca przy okazji spotkania pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi z GKS-em Katowice. Początek tego meczu zaplanowany jest o godzinie 20:00.