Drużyna

Michał Kołba na dłużej w Łódzkim Klubie Sportowym

02.07.2022

02.07.2022

Michał Kołba na dłużej w Łódzkim Klubie Sportowym

 

ŁKS przedłużył umowę z Michałem Kołbą o kolejne dwa lata, czyli do końca czerwca 2024 roku. Doświadczony bramkarz po dobrze przepracowanym zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej dalej będzie przygotowywał się do sezonu 2022/23 z pierwszym zespołem pod wodzą trenera Kazimierza Moskala.

Wychowanek ŁKS-u nie rezygnuje ze spełnienia swoich piłkarskich marzeń. Gdy wiele osób skreśliło go podczas przymusowej dwuletniej przerwy, on cały czas wierzył w powrót do formy i mocno na to pracował. Latem ubiegłego roku wrócił do zajęć z drugą drużyną, a pod koniec września podpisał kontrakt, który obowiązywał do zakończenia minionego sezonu. I spisywał się na tyle dobrze, że z czasem coraz częściej trenował z pierwszym zespołem, a dobrą dyspozycję udowadniał udanymi występami w trzecioligowych rezerwach, gdzie ćwiczył pod okiem trenera bramkarzy Michała Zaparta i dzielił się swoim doświadczeniem z dużo młodszymi kolegami.

Łącznie w trzeciej lidze „Kołbik” rozegrał przez ostatnie miesiące dziewięć spotkań, w których trzykrotnie zachował czyste konto i przyczynił się do tego, że prowadzona przez Marcina Matysiaka drużyna jako beniaminek skończyła sezon na siódmym miejscu, zapewniając sobie ligowy byt na kilka kolejek przed końcem zmagań. Warto przypomnieć, że całkowity dorobek Kołby w seniorskich zespołach ŁKS-u to zatem obecnie 166 występów z przeplatanką na piersi (157 w „jedynce” i wspomniane przed chwilą dziewięć w rezerwach).

Teraz przed Michałem Kołbą zupełnie nowe wyzwanie. Jego wieloletnie doświadczenie z czterech szczebli rozgrywkowych z pewnością będzie bezcenne dla przebudowywanej właśnie drużyny, którą znów prowadzi Kazimierz Moskal, a której trenerem bramkarzy został niedawno… Michał Zapart. Michale, cieszymy się, że dalej grasz z nami i wierzymy, że wspólnie jeszcze możemy przeżyć wiele radosnych chwil. Powodzenia!