Akademia

Trzecie wiosenne rezerw. Znicz Biała Piska – ŁKS II 1:2

02.04.2022

02.04.2022

W 24. kolejce piłkarskiej trzeciej ligi rezerwy ŁKS-u odniosły trzecie już w tym roku zwycięstwo. W sobotę podopieczni trenera Marcina Matysiaka pokonali 2:1 Znicz w Białej Piskiej.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego kontynuuje znakomitą serię. Nasi piłkarze wywieźli w sobotę komplet punktów z Białej Piskiej, odnosząc tym samym trzecie wiosenne zwycięstwo i wciąż zachowując status drużyny niepokonanej w tym roku. Mecz ze Zniczem (zespół zajmuje obecnie miejsce w strefie spadkowej) upłynął pod znakiem przewagi podopiecznych trenera Marcina Matysiaka i wyjąwszy z tego krótki fragment drugiej połowy, przyjezdni wszystko mieli tutaj pod kontrolą.

Już w 9. minucie Michał Karlikowski popisał się dokładnym dośrodkowaniem piłki na pole karne, gdzie znakomitym i co najważniejsze skutecznym strzałem głową popisał się Stipe Jurić. Drugi cios w 56. minucie zadał Jakub Romanowicz, który wpakował futbolówkę do bramki po składnej akcji Dariusza Gmosińskiego i Artura Sójki.

Gospodarze zdołali zmniejszyć straty (strzegącego naszej bramki Michała Kołbę pokonał Michał Famulak), lecz do remisu nie doprowadzili, w czym ogromna zasługa naszego bramkarza. W 86. minucie Michał Kołba najpierw wygrał pojedynek „oko w oko” z napastnikiem gospodarzy, a następnie obronił też dobitkę.

Rezerwy ŁKS-u mają na koncie 33 punkty. W następnej kolejce trzeciej ligi ełkaesiacy zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z rezerwami Legii Warszawa.

24. kolejka III ligi (grupa I) / Znicz Biała Piska – ŁKS II Łódź 1:2 (0:1)

• Bramki: 0:1 Stipe Jurić (9), 0:2 Jakub Romanowicz (56), 1:2 Michał Famulak (74)
  • Sędziował: Damian Kruplewski (PZPN)

Składy

• Znicz: Adam Radzikowski – Radosław Gulbierz, Bartosz Giełażyn, Maciej Famulak, Mateusz Furman, Dzmitry Baiduk, Marcin Fiedorowicz, Mateusz Jońca, Adrian Duchnowski, Mariusz Łapiński, Jakub Mosakowski. Trener: Ryszard Borkowski.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek (47, Jędrzej Zając), Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski – Jakub Romanowicz (76, Łukasz Dynel), Artur Sójka, Wiktor Kościuk (65, Adrian Czypicki), Piotr Gryszkiewicz (65, Jakub Piotrowski), Dariusz Gmosiński – Stipe Jurić. Trener: Marcin Matysiak.