Aktualności

Znamy arbitra meczu z Wisłą Kraków

0
02 / 07 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Piątkowe spotkanie ŁKS-u z Wisłą Kraków poprowadzi Bartosz Frankowski. Ten 33-letni arbiter międzynarodowy sędziował w tym sezonie już pięć spotkań z udziałem ełkaesiaków.

Pochodzący z Torunia sędzia prowadził w tym sezonie wygrane przez łodzian zawody z Koroną Kielce (4:1), zremisowane wiosenne spotkanie z Pogonią Szczecin (0:0) oraz trzy mecze, które zakończyły się porażkami naszego zespołu (1:2 z Piastem Gliwice, 1:3 z Legią Warszawa i 0:1 z Górnikiem Zabrze).

Nieco więcej szczęścia „przyniósł” Bartosz Frankowski krakowianom. Co prawda najpierw wiślacy przegrali 2:4 z Górnikiem Zabrze, ale potem odnieśli dwa zwycięstwa (nad Cracovią 2:0 i Wisłą Płock 1:0).

Toruński arbiter w 25 prowadzonych w tym sezonie meczach (w tym 23 spotkania w PKO Ekstraklasie, 1 w Pucharze Polski i 1 w Lidze Europy) pokazał 93 żółte kartki (średnio: 3,5 na mecz), 5 czerwonych kartek i dwunastokrotnie wskazywał na jedenasty metr. W przeszłości prowadził też m.in. mecze kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów oraz spotkanie rozegrane w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

W sobotnim meczu asystentami Bartosza Frankowskiego będą Marcin Boniek i Jakub Winkler. Za system VAR odpowiada tym razem Paweł Gil.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]