Znamy arbitra meczu z GKS Bełchatów

29 / 09 / 2020

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Środowe derby województwa łódzkiego rozegrane w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi poprowadzi Wojciech Krztoń, który w przeszłości sześciokrotnie sędziował mecze z udziałem piłkarzy ŁKS-u.

43-letni arbiter z Olsztyna w 11 prowadzonych w zeszłym sezonie meczach (10 w Fortuna 1 Lidze i 1 w Pucharze Polski) pokazał 26 żółtych kartek (średnio: 2,3 na mecz), co ciekawe ani jednej czerwonej, a na jedenasty metr wskazał czterokrotnie. W tym sezonie prowadził jeden mecz w Fortuna Pucharze Polski i jeden na zapleczu ekstraklasy (Górnik Łęczna – GKS Bełchatów 3:0).

Wojciech Krztoń prowadził w przeszłości sześć spotkań z udziałem ełkaesiaków. W 2009 był rozjemcą wygranego przez łodzian spotkania z Dolcanem Ząbki (3:0), w 2010 roku: zremisowanego meczu z Pogonią Szczecin (2:2), wygranego z Motorem w Lublinie (3:0) i zremisowanego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (0:0), a w 2011 roku przegranego w Bełchatowie starcia z Legią Warszawa (1:3). Po raz ostatni ełkaesiacy spotkali się z tym arbitrem w 2018 roku, gdy pokonali na własnym boisku 2:0 Chrobrego Głogów.

W środę w Bełchatowie asystentami Wojciecha Krztonia będą Bolesław Rosa i Krzysztof Nejman, a sędzią technicznym Marcin Szczerbowicz. Przypominamy, że na zapleczu ekstraklasy nie ma wideoweryfikacji VAR.