6 ciekawostek po meczu z Sandecją

28 / 09 / 2020

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

ŁKS jest pierwszą od ośmiu lat drużyną, która na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy wygrała pięć pierwszych meczów sezonu.

Kolejny melonik

Łukasz Sekulski zdobywając trzy gole w meczu z Sandecją zanotował już 56. hat-trick w historii ligowych zmagań ŁKS-u. Co ciekawe, poprzedni autor trzech trafień w meczu (Rafał Kujawa) też popisał się hat-trickiem w wygranym przez łodzian 4:1 meczu (z Koroną Kielce).

Dziesięć lat

Tyle lat czekali kibice ŁKS-u na dwa gole zdobyte przez ełkaesiaków bezpośrednio z rzutów wolnych w jednym ligowym meczu. W starciu z Sandecją takie dwa stałe fragmenty gry na bramki zamienili Łukasz Sekulski i Maksymilian Rozwandowicz. 31 października 2010 roku w wyjazdowym wygranym 3:1 meczu z GKS-em Katowice na listę strzelców po uderzeniach z rzutów wolnych wpisali się Bartosz Romańczuk i Krzysztof Mączyński. Co ciekawe, w meczach z Sandecją łodzianie zdobyli już cztery gole z rzutów wolnych.

Statystyki

W meczu z Sandecją ełkaesiacy oddali aż 26 strzałów (w tym 8 w światło bramki), z sześciu tzw. groźnych stałych fragmentów gry dwa zamienili na gole, do tego mogli pochwalić się 69% posiadaniem piłki, a przepisy przekroczyli zaledwie 11 razy. Nic zatem dziwnego, że żaden z naszych piłkarzy nie został ukarany żółtą kartką.

Śrubują rekord dalej

Niedzielne zwycięstwo 4:1 nad Sandecją Nowy Sącz ustanowiło nowy rekord ełkaesiaków pod względem liczby wygranych meczów na początku sezonu na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Nigdy dotąd łodzianie nie wygrali pięciu pierwszych meczów, zarówno w pierwszej (dawnej drugiej) lidze, jak i w ekstraklasie.

Mistrzowie dopingowali

W niedzielę z trybuny stadionu przy al. Unii 2 podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego dopingowali mistrzowie Polski z 1998 roku, m.in. Grzegorz Krysiak i Tomasz Lenart, a oprócz nich spotkanie ŁKS-u z Sandecją obejrzał na żywo trener Radosław Mroczkowski.

Seria

Bartosz Burski z portalu igol.pl zauważył, że w sezonie 2018/19, po którym łodzianie awansowali do ekstraklasy po pierwszych pięciu kolejkach w 1. lidze ŁKS miał zaledwie 7 punktów. W sezonie 2010/11 (również zakończonym awansem) ełkaesiacy uzbierali 10 oczek w pierwszych pięciu meczach. W bieżących rozgrywkach – zgarnęli już 15 punktów. Ten sam dziennikarz dodał, że ostatnim zespołem z kompletem punktów po pierwszych pięciu seriach spotkań w 1. lidze była Flota Świnoujście w sezonie 2012/2013.

Zebrał: Remek Piotrowski