Znamy arbitra meczu ŁKS-u z Rakowem

05 / 06 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Niedzielny mecz 28. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em a Rakowem Częstochowa poprowadzi Krzysztof Jakubik.

37-letni arbiter prowadził w tym sezonie trzy mecze ełkaesiaków. Dwa z nich zakończyły się porażkami łodzian (1:2 z Wisłą Płock i 0:1 ze Śląskiem Wrocław), jeden sukcesem – (zwycięstwo 3:2 nad Zagłębiem Lubin). Nieco więcej szczęścia Krzysztof Jakubik „przyniósł” częstochowianom, bo akurat oni oba mecze prowadzone przez tego sędziego wygrali 2:1.

Arbiter z Siedlec w 21 prowadzonych meczach w tym sezonie (dziewiętnaście spotkań w PKO Ekstraklasie i dwa w ramach Pucharu Polski) pokazał 73 żółte kartki (średnio: 3,5 na mecz), tylko jedną czerwoną, a na jedenasty metr wskazał czterokrotnie.

W przeszłości prowadził m.in. mecze kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. W poprzedniej kolejce Krzysztof Jakubik był rozjemcą spotkania Wisły Płock z Koroną Kielce, zakończonego zwycięstwem gości 4:1.