Aktualności

Przed meczem z Rakowem. Pojedynek statystyczny

5
04 / 06 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Kto lub co zdecyduje o wyniku niedzielnego meczu ŁKS-u z Rakowem? Warto zwrócić uwagę na to, że częstochowianie blisko połowę swojej zdobyczy bramkowej zawdzięczają stałym fragmentom gry.

  • Raków nie przegrał czterech ostatnich meczów w ekstraklasie i jest niepokonany w lidze już od 22 lutego, gdy rzutem na taśmę lepsza od częstochowian okazała się w Gdyni Arka (3:2).
  • W Bełchatowie, gdzie w tym sezonie swoje domowe mecze rozgrywają piłkarze Rakowa, ełkaesiacy rozegrali dotąd 16 ligowych pojedynków – trzynaście z nich w roli gości (starcia z GKS Bełchatów) i trzy w roli gospodarza (jesienią 2011 roku). W sumie łodzianie odnieśli w tych meczach cztery zwycięstwa. To ostatnie (2:0 z GKS Bełchatów) – dwanaście lat temu.
  • Raków blisko połowę swej zdobyczy bramkowej zawdzięcza w tym sezonie stałym fragmentom gry. Częstochowianie zdobyli w ten sposób już 16 goli i to jeden z najlepszych wyników w ekstraklasie, na co złożyło się poza pięcioma skutecznie wykonanymi jedenastkami także pięć rzutów rożnych, pięć rzutów wolnych i jedno rozegranie piłki po wyrzucie z autu.
  • W tym roku kalendarzowym ełkaesiacy rozegrali na wyjeździe tylko trzy mecze. Z Warszawy i Kielc wrócili bez punktów, „oczko” wywalczyli w Gdyni. Raków w Bełchatowie jeszcze w 2020 roku nie przegrał – z Legią i Pogonią podzielił się punktami, a Piasta pokonał 2:0.
  • Raków w tym sezonie trzynaście razy obejmował prowadzenie. Osiem spotkań, gdy pierwszy strzelał bramkę zakończyło się zwycięstwem częstochowian, dwa mecze – remisem, a trzykrotnie w takim przypadku rywale odrabiali straty na nawiązką. ŁKS jako pierwszy bramkę zdobył w dziesięciu spotkaniach – wygrał pięć z nich.
  • Częstochowianie najgroźniejsi są w ostatnim kwadransie gry, bo pomiędzy 75. minutą a końcem doliczonego czasu gry zdobyli w tym sezonie już 12 goli (lepsi od Rakowa są pod tym względem tylko Lech i Legia). ŁKS najwięcej goli (9) zdobył w pierwszym kwadransie drugiej połowie.
  • ŁKS i Raków najwięcej goli (odpowiednio: 11 i 12) stracili w ostatnim kwadransie gry.
  • Raków w tym sezonie w roli gospodarza (czyli w Bełchatowie) zdobywa średnio 1,3 gola na mecz. Łodzianie w delegacji zdobywają średnio ok. 0,7 bramki na mecz.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]