Odrabiamy zaległości. Zapowiedź meczu z Chrobrym

01 / 12 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piłkarze ŁKS-u powalczą dziś o ligowe punkty z Chrobrym w Głogowie. Zaległy mecz 12. kolejki Fortuna 1 Ligi i zarazem ostatni wyjazdowy pojedynek „Rycerzy Wiosny” w 2021 roku rozpocznie się w środę o godz. 18.

Przed ełkaesiakami ostatni mecz w delegacji w tym roku. Nasi piłkarze mogą przedłużyć serię spotkań bez porażki, a w przypadku zwycięstwa zbliżyć się przed przerwą zimową do pierwszoligowej czołówki.

Rewanż za maj

Piłkarze Chrobrego wygrali trzy z czterech ostatnich meczów (m.in. w ubiegłą sobotę 1:0 z Arką Gdynia), zajmują jedenaste miejsce w tabeli z czterema „oczkami” straty do łodzian i jak można było przeczytać na ich oficjalnej stronie, zamierzają przed przerwą zimową wskoczyć do czołowej ósemki.

Środowy rywal ŁKS-u jest w tym sezonie bardzo mocny zwłaszcza u siebie, o czym świadczy pięć domowych zwycięstw, jeden remis i tylko jedna porażka. Co ciekawe, w Głogowie w dotąd rozegranych w tym sezonie siedmiu spotkaniach wygrywała zawsze drużyna, która pierwsza zdobywała gola i zawsze też kończyła ona zawody z czystym kontem (pięciokrotnie byli do piłkarze Chrobrego).

Ivan Djurdjevic (trener Chrobrego): Oddalamy się od tego, co jest na dole i powoli spoglądamy na to, co na górze, ale najważniejsza jest pokora. U siebie jesteśmy mocni i chcemy pokazać to w dwóch najbliższych meczach.

Ełkaesiacy w trakcie najbliższych czterech dni rozegrają dwa ostatnie mecze jesiennej części rozgrywek pierwszej ligi. W tym sezonie łodzianie w dziewięciu wyjazdowych spotkaniach (w tym dwóch w roli gości na stadionie Króla) zdobyli 15 punktów (w całym 2021 roku wygrali osiem z osiemnastu meczów w delegacji), więc w środę będą mogli poprawić ten bilans, co oczywiście najważniejsze jest w kontekście zniwelowania straty do ścisłej czołówki zaplecza ekstraklasy.

Podopieczni trenera Kibu Vicuñy trzy ostatnie mecze zagrali na „zero” z tyłu i także w tym należałoby upatrywać szans łodzian na korzystny wynik w Głogowie, chociaż nie mniej zależeć będzie od kreatywności ełkaesiaków w okolicach pola karnego rywala. Chrobry stracił w tym sezonie tylko jedną bramkę w roli gospodarza (bilans: 10:1), więc Pirulo i spółka będą mogli się wykazać.

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u)Jesteśmy skoncentrowani na każdym meczu i chcemy wygrywać. Nasz cel się nie zmienił.

Nie wiadomo, czy jeszcze w tym roku w barwach Chrobrego wystąpią Oliver Práznovský i Mateusz Bochnak, którzy zmagają się z urazami. W środę w kadrze naszego rywala zabraknie na pewno Roberta Mandrysza (cztery żółte kartki na koncie). W naszym zespole po pauzie kartkowej szansę na powrót do meczowej kadry mają Bartosz Szeliga, Jakub Tosik i Pirulo. Nie zagra Jan Sobociński, który w meczu ze Skrą został ukarany już czwartą w tym sezonie żółtą kartką.

Piąty z Chrobrym

Środowy mecz będzie dopiero piątym ligowym starciem ŁKS-u z Chrobrym Głogów. Ełkaesiacy wygrali trzy mecze (1:0 i 2:0 w sezonie 2018/2019 oraz 4:0 jesienią 2020 roku), a ten ostatni rozegrany 1 maja w Głogowie zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Chrobrego.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Sędziuje Wojciech Krztoń. Polecamy relację radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, a także transmisję meczu w Polsat Box Go. Część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji Polsat Box Go zasili ŁKS, o ile przejdziecie na stronę meczu za pośrednictwem tego LINKU.

Czytaj też przed meczem: