Ciekawe, że… Przed Chrobrym Głogów

4
29 / 11 / 2021

Przed nami dopiero piąte ligowe starcie ełkaesiaków z Chrobrym i przy okazji szansa na drugie wyjazdowe zwycięstwo w Głogowie.

• W dotąd rozegranych meczach ŁKS-u z Chrobrym Głogów padło 8 goli, co daje średnią 2 bramek na mecz.
  • ŁKS jeszcze nie przegrał w lidze z Chrobrym Głogów na własnym boisku i nie stracił w domowej konfrontacji z tym rywalem bramki. Na wyjazdach bilans wypada na remis (1-1).
  • Najczęściej, bo dwukrotnie, ełkaesiacy trafiali do bramki w meczach z Chrobrym w ostatnim kwadransie pierwszej połowy oraz drugim i trzecim kwadransie drugiej połowy.
  • Oba zespoły straciły w tym sezonie 18 goli. Ełkaesiacy zdobyli jedną bramkę więcej od Chrobrego (22-21).
  • W tym sezonie w Głogowie drużyna, która pierwsza zdobywała tam gola zawsze wygrywała, nie tracąc przy tym gola (pięciokrotnie byli to piłkarze Chrobrego).
  • Marek Kozioł zachował czyste konto w trzech ostatnich meczach. To pierwsza taka seria ełkaesiaków w tym sezonie.
  • Piłkarze Chrobrego stracili w tym sezonie najmniej goli w pierwszej lidze po stałych fragmentach gry (3).
  • Najskuteczniejsi zawodnicy ŁKS-u i Chrobrego w tym sezonie (Pirulo i Mikołaj Lebedyński) zdobyli dotąd po 5 goli.
  • Najwięcej meczów z Chrobrym Głogów w barwach ŁKS-u rozegrał Maciej Wolski (3 spotkania).
  • Aż sześć z siedmiu goli dla ŁKS-u w meczach z Chrobrym Głogów to dzieło obcokrajowców.