Zapowiedź meczu Mamry Giżycko – ŁKS II Łódź

10 / 09 / 2021

W sobotę o godz. 16 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego w Giżycku, gdzie rezerwy ŁKS-u pierwszy raz w historii zagrają z Mamrami.

Łodzianie mieli niewiele czasu na przygotowanie się do meczu z drużyną z Warmii, gdyż jeszcze późnym wieczorem w środę toczyli ligowy pojedynek z Pilicą Białobrzegi. Podopieczni Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka dobrze rozpoczęli tamto spotkanie, ale w ostatecznym rozrachunku musieli uznać wyższość gości. Po czterech porażkach rezerwy ŁKS-u osunęły się znacząco w tabeli, więc w Giżycku staną przed szansą na poprawienie swojego dorobku punktowego.

Gospodarze sobotniego starcia, czyli Mamry są w jeszcze gorszej sytuacji. Gracze z Giżycka po 6. kolejkach zamykają ligową tabelę z dorobkiem zaledwie czterech punktów. W środę ten dorobek udało im się lekko poprawić, dzięki wyjazdowemu remisowi z Pelikanem Łowicz.

W drużynie z Giżycka występuję najbardziej doświadczony gracz całej 3 . ligi gr. 1 – Łukasz Broź. Były reprezentant Polski w swojej karierze rozegrał w ekstraklasie 249 spotkań, trafiając do siatki 19 razy. Obecny pomocnik Mamr ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski, trzy puchary Polski oraz występy w Lidze Mistrzów.

Początek spotkania w Giżycku w sobotę o godz. 16.

Autor: Mateusz Żegota