Klasyk dla Legii. Legia II Warszawa – ŁKS II Łódź 2:1

-3
05 / 09 / 2021

W niedzielne popołudnie na boiskach 3. Ligi odbył się klasyk iście ekstraklasowy. Po zaciętym meczu ŁKS II Łódź przegrał z rezerwami stołecznej Legii 1:2.

Rezerwy ŁKS-u dobrze weszły w mecz, od samego początku narzucając swoje tempo. Taka taktyka opłaciła się, bo już w 11 minucie po akcji Jakuba Romanowicza do bramki warszawiaków trafił Marcel Wszołek. Po wyjściu na prowadzenie ełkaesiacy dążyli do podwyższenia rezultatu, ale efektownymi paradami popisał się dwukrotnie Maciej Kikolski.

W drugiej połowie inicjatywę przejęła druga drużyna Legii. Łodzianie przez długi czas mądrze się bronili, oddalając szybko zagrożenie od bramki Michała Kota. Rezerwy mistrzów Polski dopięły jednak swego i zdołały wyrównać. Sygnałem ostrzegawczym był strzał w poprzeczkę jednego z Legionistów. Po nim podopieczni Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka popełnili jednak błąd w polu karnym, który strzałem z jedenastu metrów wykorzystał Kacper Kostorz.

Po dziesięciu minutach Legia objęła prowadzenie. W polu karnym skrzydłowego gospodarzy sfaulował Jan Kuźma. Tym razem do rzutu karnego podszedł Arkadiusz Ciach, który w bliźniaczy sposób pokonał Michała Kota. Tym samym ełkaesiacy przegrali trzeci mecz z rzędu. Okazję do rehabilitacji będą mieli już w środę, kiedy zagrają przy ul. Krańcowej z Pilicą Białobrzegi.

6. kolejka III ligi / Legia II Warszawa – ŁKS II Łódź 2:1 (0:1)

• Bramki: 0:1 Marcel Wszołek (11), 1:1 Kacper Kostorz (71-karny), 2:1 Arkadiusz Ciach (81-karny).

• ŁKS II: Michał Kot – Marcel Wszołek, Jan Kuźma (87, Mateusz Jastrzembski), Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Jakub Romanowicz, Mateusz Kowalczyk (56, Artur Sójka), Damian Nowacki, Maciej Radaszkiewicz, Michał Karlikowski (56, Dariusz Gmosiński) – Łukasz Dynel (78, Mikołaj Lipień). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Legia II: Maciej Kikolski – Inaki Astiz, Bartosz Widejko, Bartłomiej Ciepiela, Dawid Dzięgielewski, Patryk Pierzak, Tomasz Nawotka, Patryk Konik, Nikodem Niski, Karol Nojszewski, Kacper Kostorz. Trener: Marek Gołębiewski.