Zapowiedź meczu ŁKS II – Włókniarz Zelów

07 / 05 / 2021

fot. Lens Strong

Ciężka przeprawa czeka piłkarzy rezerw ŁKS-u w sobotnie przedpołudnie. Ełkaesiacy na boisku ośrodka treningowego Akademii przy ul. Krańcowej zmierzą się z Włókniarzem Zelów, który zajmuje 7. miejsce w tabeli czwartej ligi.

Rywal łodzian to drużyna, która bardzo dobrze radzi sobie z zespołami z czołówki ligowej tabeli, dość powiedzieć, że w miniony weekend gracze z Zelowa pokonali Wartę Sieradz 1:0, dzięki czemu łodzianie powiększyli przewagę nad Warciarzami do ośmiu punktów. Jesienią w Zelowie ŁKS II pechowo zremisował 1:1. Wynik tamtego spotkania otworzył Oskar Koprowski, a gospodarze wyrównali już w doliczonym czasie gry.

W minionym tygodniu podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera odbyli trzy jednostki treningowe, w trakcie których trwała zażarta rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie. Po pauzie za nadmiar żółtych kartek do kadry meczowej będzie mógł wrócić Dariusz Gmosiński, którego zabrakło w Wiśniowej Górze. Sztab szkoleniowy będzie mógł skorzystać także z Jakuba Romanowicza (piłkarz na początku rundy zmagał się z kontuzją), natomiast Jędrzeja Zająca z gry wyklucza drobny uraz.

Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 11. Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.

Autor: Mateusz Żegota