Aktualności

Podsumowanie weekendu Akademii ŁKS (1-2 maja)

6
04 / 05 / 2021

fot. Cyfrasport

Miniony weekend nie wszystkie drużyny Akademii ŁKS mogą uznać za udany. W sumie ełkaesiacy z grup młodzieżowych odnieśli pięć zwycięstw. Ważne trzy punkty dopisały sobie czwartoligowe rezerwy, natomiast ŁKS III zaliczył falstart rundy wiosennej.

Weekend majowy nie poszedł po myśli wszystkich ełkaesiaków. Drużyny Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego po walce w małych derbach Łodzi rozgrywanych w ośrodku „Łodzianka” przegrały swoje spotkania 0:1.

Trampkarze także musieli uznać wyższość widzewiaków. Zdziesiątkowany zespół ŁKS U15 z „Łodzianki” wrócił na tarczy i z bagażem sześciu goli. Ciężki bój stoczył młodszy zespół, czyli zawodnicy urodzeni w 2007 roku. Oni też jednak tym razem musieli uznać wyższość rywali, którzy triumfowali 3:2.

Na domiar złego smaku zwycięstwa nie zaznali także podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego. ŁKS III na inaugurację rundy wiosennej w klasie A przegrał wyjazdowe starcie ze Startem Łódź 1:2. Honorowe trafienie dla trzeciego zespołu zanotował Dawid Lebkuchen. Dzień później w rozgrywkach juniorskich U19, ełkaesiacy zdołali zdobyć dwie bramki, ale to wystarczyło jedynie na remis ze Sklanikiem Sulejów.

Dziesiąte wiosenne zwycięstwo odniosły rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera po niezłej grze i dwóch bramkach Artura Sójki pokonali 2:0 Andrespolię Wiśniowa Góra. Relację z meczu lidera czwartej ligi można przeczytać TUTAJ.

Dobrze spisały się młodsze drużyny. Podopieczni Bartosza Krymarysa, Kacpra Modrzejewskiego i Oktawiana Maliszewskiego w 1. lidze Wojewódzkiej D1 zremisowały z Widzewem 1:1, a w 2. lidze Wojewódzkiej D1 pokonały SPSCH Widzew 2:1. Z kolei ŁKS U12 pokonał na wyjeździe Różycę 10:1.

Zwycięstwami zakończyły się mecze drużyn z roczników 2010, 2011 i 2012. Zawodnicy Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego wygrali 3:0 z Bałucką Akademią Futbolu. W meczach rozegranych przez ŁKS U10 i ŁKS U9 padły wysokie wyniki – oba korzystne dla ełkaesiaków. Podopieczni Bartłomieja Gajewskiego i Pawła Szymczyka wygrali 8:4 z Zawiszą Rzgów, a rok młodsi zawodnicy Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego pokonali Salos Różę Kutno 11:1.


Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]