Aktualności

Bramki dopiero po przerwie. Andrespolia – ŁKS II Łódź 0:2

3
01 / 05 / 2021

fot. Lens Strong

W pierwszej połowie ospale, ale po przerwie zdominowali rywala. Rezerwy ŁKS-u zdołały pokonać Andrespolie Wiśniowa Góra 2:0 po golach Artura Sójki.

Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn był nieco ospały. Ani Andrespolia, ani ŁKS nie rzuciły się do odważniejszych ataków, obawiając się ewentualnych kontrataków przeciwnika.

Z biegiem czasu inicjatywę w spotkaniu przejmowali łodzianie. Ełkaesiacy byli w stanie narzucić rywalom swój rytm gry, czym otwierali sobie kolejne szanse bramkowe. Te mogły przynieść powodzenie, jednak najpierw doskonały strzał sprzed pola w wykonaniu Macieja Radaszkiewicza sparował bramkarz Andrespolli, a kilka chwil szczęścia zabrakło Kelechukwu. Skrzydłowy ŁKS II posłał piłkę dosłownie centymetry obok słupka.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie ełkesiacy ruszyli śmielej do przodu. Po jednym z ataków w polu karnym Andrespolii doszło do zamieszania, w którym największym  sprytem wykazał się Artur Sójka. Młody pomocnik oddał intuicyjny strzał zza linii obrony i pokonał bramkarza rywali.

Gol napędził biało-czerwono-białych. Gracze drużyny rezerw zdominowali swoich przeciwników, dzięki czemu byli w stanie raz po raz meldować się w okolicach ich pola karnego. Nastawieni na defensywę gracze gospodarzy umiejętnie oddalali jednak zagrożenie od własnej bramki.

Na niespełna kwadrans przed końcem meczu ŁKS II zadał kolejny celny cios. Artur Sójka nie zamierzał poprzestać na jednym trafieniu i po raz kolejny znalazł drogę do siatki gospodarzy.

Do końcowego gwizdka ŁKS II po uspokojeniu gry cały czas nacierał na bramkę rywali, jednak żaden z ataków młodych ełkaesiaków nie znalazł drogi do bramki. Dzięki zwycięstwu łodzianie śrubują swój rekord 30 spotkań bez porażki.


28. kolejka IV liga /  Andrespolia Wiśniowa Góra – ŁKS II Łódź 0:2 (0:0)

  • Bramki: 0:1 Artur Sójka (46), 0:2 Artur Sójka (77)
  • Skład ŁKS II: Michał Kot – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński (46, Michał Karlikowski) – Marcel Wszołek (46, Jakub Romanowicz), Artur Sójka (78, Tomasz Górecki), Oskar Koprowski, Jakub Piela (65, Mikołaj Lipień), Kelechukwu (72, Piotr Tazbir)  – Maciej Radaszkiewicz (82, Adam Król). Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]