Gra Akademia ŁKS (1-2 maja)

30 / 04 / 2021

fot. Cyfrasport

Młodych piłkarzy ŁKS-u czeka bardzo pracowity weekend majowy. W ośrodku treningowym Akademii ŁKS-u przy ul. Krańcowej nie zabraknie emocji, a warto dodać, że kilka naszych zespołów rozegra mecze derbowe.

Trzy najstarsze roczniki juniorskie czyli drużyny ŁKS U17 i ŁKS U16, prowadzone przez Mariusza Zasadę i Jakuba Wróblewskiego, a także ŁKS U15 trenowany przez Daniela Figę i Radosława Bieniasa o punkty powalczą w ośrodku sportowym „Łodzianka”. Przeciwnikiem biało-czerwono-białych będą ich rówieśnicy z Widzewa.

W ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej też klimat derbowy, bo tutaj odwiedzą nas młodsze drużyny klubu ze wschodu miasta, które zmierzą się z ŁKS U14 oraz w I i II lidze Wojewódzkiej D1, czyli w rozgrywkach, w których występują dwie drużyny złożone z zawodników urodzonych w 2008 roku i prowadzonych przez trenerski tercet: Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys i Oktawian Maliszewski.

W sobotę swoje mecze rozegrają także obie seniorskie drużyny Akademii ŁKS. ŁKS II o kolejne ligowe punkty powalczy w Wiśniowej Górze z Andrespolią. Zapowiedź tego meczu można przeczytać TUTAJ. Już po zakończeniu meczu pierwszej drużyny w Głogowie rundę wiosenną zainauguruje także ŁKS III. Na początek podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego zmierzą się ze Startem Łódź, w barwach którego występuje znany kibic ŁKS-u i dziennikarz – Jakub Olkiewicz. Ta sama drużyna w ramach rozgrywek juniorskich zmierzy się jeszcze ze Skalnikiem Sulejów. Na wyjazd uda się jednak dopiero w niedzielę.

Młodsze roczniki trenujące w Akademii ŁKS-u także nie będą miały wolnego. ŁKS U12 zagra na wyjeździe z LKS Różyca. Z kolei ŁKS U11 zagra u siebie z Bałucką Akademią Futbolu oraz (tym razem w roli gościa) z Łódzką Akademią Futbolu.

Drużyny ŁKS U10 i ŁKS U9 w planie mają dwa mecze. Starsi będą rywalizować z Zawiszą Rzgów i z Różą Kutno, a młodsi zmierzą się z Włókniarzem Zgierz i AKS-em SMS Łódź.

Autor: Mateusz Żegota