Aktualności

Zadanie wykonane! ŁKS II – Błonianka 3:1

15
04 / 06 / 2022

fot. Cyfrasport

Piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali 3:1 z trzecią w tabeli Błonianką Błonie i dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie w trzeciej lidze.

Sytuacja w tabeli na finiszu trzecioligowych rozgrywek sprawiła, że sobotni mecz drugiej drużyny ŁKS-u z Błonianką Błonie urósł do rangi jednego z najważniejszych spotkań łodzian w bieżącym sezonie. Ewentualna zdobycz punktowa w postaci chociażby jednego „oczka” gwarantowała ełkaesiakom utrzymanie w lidze i już do przerwy drużyna realizowała ten tym razem ściśle wynikowy cel, bo remisowała bezbramkowo z trzecim w tabeli zespołem z województwa mazowieckiego.

W drugiej połowie było jeszcze lepiej. Gospodarze podkręcili tempo, odważniej zaatakowali bramkę rywala i w nagrodę zdobyli trzy gole. W 64. minucie wynik zawodów otworzył Jakub Piotrowski, wykorzystując dokładnie dośrodkowanie z rzutu rożnego i trafiając do siatki po strzale głową. Nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania prowadzenie podwyższył Błażej Radwanek. Napastnik wykończył precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę składną akcję ełkaesiaków, której kluczowym momentem było przytomne wycofanie piłki w wykonaniu Łukasza Dynela.

Ostatni z wymienionych powtórzył swój wyczyn sprzed chwili w 88. minucie, popisując się podobnej urody asystą, co pozwoliło wpisać się na listę strzelców Arturowi Sójce. Goście zmniejszyli straty za sprawą trafienia Dawida Jarczaka z rzutu karnego (zdaniem arbitra w szesnastce miejscowych przewinił Wiktor Kościuk), ale na więcej nasi piłkarze rywalowi dziś nie pozwolili.

Rezerwy ŁKS-u pokonały 3:1 Błoniankę Błonie i zapewniły sobie utrzymanie w trzeciej lidze. Przed podopiecznymi trenera Marcina Matysiaka, którzy zgromadzili dotąd 51 punktów, jeszcze dwa ligowe mecze. W następnej serii spotkań łodzianie zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok, natomiast 18 czerwca pożegnają się z tym sezonem i własną publicznością domowym spotkaniem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.


36. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Błonianka Błonie 3:1 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Jakub Piotrowski (64), 2:0 Błażej Radwanek (73), 3:0 Artur Sójka (88), 3:1 Dawid Jarczak (90 – kar.)
  • Sędziował: Jakub Borkowski (Tychy)

Składy:

  • ŁKS II: Aleksander Bobek – Jędrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński, Michał Karlikowski – Jakub Piotrowski, Adrian Czypicki, Wiktor Kościuk, Błażej Radwanek (82, Artur Sójka), Dariusz Gmosiński (90, Adam Król) – Łukasz Dynel. Trener: Marcin Matysiak.
  • Błonianka: Sebastian Krejer – Marcin Szymczak, Jakub Papliński, Dawid Jarczak, Rafał Włodarczyk, Arkadiusz Niezgoda, Konrad Kargul-Grobla (46, Piotr Ćwik; 73, Krzysztof Iwanicki), Maksymilian Korczak (65, Jan Krawczyk), Arkadiusz Zajączkowski, Mariusz Zalewski, Yudai Miyamoto (46, Szymon Śmieciński). Trener: Michał Pulkowski.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny