Akademia

Niespodzianka była blisko. Polonia – ŁKS II 2:1

01.06.2022

01.06.2022

Niespodzianka była blisko. Polonia – ŁKS II 2:1

W 35. kolejce III ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali na wyjeździe z Polonią Warszawa 1:2.

Ełkaesiacy znów byli bliscy sprawienia niespodzianki w trzeciej lidze. Na boisku wicelidera trener Marcin Matysiak nie mógł tym razem skorzystać z usług kilku zawodników, ale ci którzy wystąpili przy Konwiktorskiej w środowy wieczór wstydu biało-czerwono-białym barwom z pewnością nie przynieśli.

„Czarne Koszule” objęły prowadzenie w 13. minucie po strzale Filipa Araka, na co ŁKS II odpowiedział chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy za sprawą gola wyrównującego autorstwa Łukasza Dynela (akcję zainicjował Mikołaj Lipień, a asystował przy golu napastnika Michał Karlikowski). Niestety, w końcówce spotkania stołeczna jedenastka zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy rezerwowy tego dnia Krystian Pieczara, który wykazał się największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka mają na koncie nadal 48 punktów i w perspektywie jeszcze trzy ligowe mecze. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z Błonianką Błonie. Do utrzymania w III lidze brakuje nam jednego punktu.


35. kolejka III ligi (grupa I) / Polonia Warszawa – ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Filip Arak (13), 1:1 Łukasz Dynel (53), 2:1 Krystian Pieczara (78)
  • Sędziował: Wojciech Płókarz (Pomorski ZPN)

Składy:

  • Polonia: Michał Brudnicki – Szymon Jarosz, Damian Mosiejko, Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Filip Arak, Tomasz Wełna, Łukasz Piątek, Wojciech Fadecki, Adam Pazio, Szymon Lewicki. Trener: Rafał Smalec.
  • ŁKS II: Aleksander Bobek- Michał Karlikowski, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński – Jędrzej Zając, Adrian Czypicki, Wiktor Kościuk, Mikołaj Lipień, Łukasz Dynel – Błażej Radwanek. Trener: Marcin Matysiak.