Wielka gra przy Konwiktorskiej. Polonia vs. ŁKS II

Akademia

Wielka gra przy Konwiktorskiej. Polonia vs. ŁKS II

31.05.2022

31.05.2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 35. kolejce trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa. Mecz z wiceliderem na stadionie przy ul. Konwiktorskiej rozpocznie się w środę o godz. 18.30.

Trzy wygrane z rzędu mecze sprawiły, że podopieczni trenera Marcina Matysiaka są na dobrej drodze do zapewnienia sobie już wkrótce utrzymania w lidze. Szansa na to nadarzy się nawet już w najbliższą środę, bo do końca rozgrywek pozostały tylko cztery serie spotkań a przewaga łodzian nad strefą spadkową wynosi obecnie przecież dziesięć punktów.

Na stadionie przy ul. Konwiktorskiej na brak emocji nikt nie powinien narzekać, w końcu nie tylko goście tego pojedynku są w tzw. piłkarskim gazie. „Czarne Koszule” wygrały bowiem cztery mecze z rzędu i skrzętnie wykorzystały potknięcie lidera z Legionowa właśnie w starciu z ełkaesiakami (rezerwy ŁKS wygrały z Legionovią 4:2) oraz jego przymusową pauzę w ubiegłej kolejce, zmniejszając stratę do gwarantującego awans pierwszego miejsca do zaledwie punktu.

Kandydaci do zwycięstwa w rozgrywkach III ligi zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu 11 czerwca, lecz na razie języczkiem u wagi będzie ŁKS II Łódź, który znów ma szansę sprawić łódzkim kibicom miłą niespodziankę i mówiąc kolokwialnie – niemało namieszać przed trzecioligowym finiszem. Dodajmy, że w drużynie z Warszawy występują byli ełkaesiacy (bramkarz Michał Brudnicki, pomocnik Łukasz Piątek i napastnik Krystian Pieczara), a w pierwszym rozegranym w październiku spotkaniu lepsza o jedną bramkę zdobytą przez Damiana Mosiejkę okazała się Polonia.

Spotkanie rezerw ŁKS-u ze stołeczną Polonią rozpocznie się w środę 1 czerwca o godz. 18.30 na boisku przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie.