Aktualności

Utrzymanie bardzo blisko. ŁKS II – Unia Skierniewice 3:2

6
28 / 05 / 2022

Po dwóch zwycięstwach z rzędu piłkarze rezerw ŁKS-u nie zawiedli i tym razem. W sobotę podopieczni Marcina Matysiaka pokonali 3:2 Unie Skierniewice i zrobili milowy krok w kierunku utrzymania w 3. lidze.

Ełkaesiacy od samego początku rzucili się do ataku i tuż po upływie kwadransa wygrywali 3:0. Wynik otworzył strzałem z bliska Damian Nowacki. Chwilę później dokładne podanie Crossowe od Mieszko Lorenca na bramkę zamienił Michał Karlikowski. Ostatni gol dla łodzian padł po indywidualnej akcji Mikołaja Lipienia. Goście ze Skierniewic przed przerwą zmniejszyli straty za sprawą Kamila Sabiłło. 

W drugiej połowie gracze Unii złapali kontakt, dzięki bramce z dystansu Pawła Gieracha. Ta jednak była ostatnią w meczu, co sprawiło, że ŁKS II dowiózł zwycięstwo do końca. 

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka mają na koncie 48 punktów i w perspektywie jeszcze cztery ligowe mecze. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się 1 czerwca na wyjeździe z głównym kandydatem do awansu, Polonią Warszawa.


34. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice 3:2 (3:1)

  • Bramki: 1:0 Damian Nowacki (3), 2:0 Michał Karlikowski (11), 3:0 Mikołaj Lipień (16), 3:1 Kamil Sabiłło (32), 3:2 Paweł Gierach (72). 
  • Sędziował: Radosław Kasprzyk (Wrocław)

Składy:

  • ŁKS II: Aleksander Bobek – Michał Karlikowski, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński – Mikołaj Lipień, Artur Sójka, Wiktor Kościuk, Damian Nowacki, Piotr Gryszkiewicz – Błażej Radwanek. Trener: Marcin Matysiak.
  • Unia: Rafał Grocholski – Maciej Kmiecik, Paweł Gierach, Damian Prać, Kamil Sabiłło, Bartosz Winkler, Oskar Szczodry, Maksymilian Kosior, Miłosz Nowak, Jakub Jasiński, Piotr Drabik. Trener: Piotr Kocęba.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny