Drużyna

Co nas czeka w Głogowie? Za dwa dni mecz z Chrobrym

04.08.2022

04.08.2022

Co nas czeka w Głogowie? Za dwa dni mecz z Chrobrym

Już w najbliższą sobotę nasi piłkarze zmierzą się z Chrobrym w Głogowie. Trenujemy w komplecie, więc Kazimierz Moskal powinien mieć do dyspozycji na ten mecz wszystkich zawodników.

Ełkaesiacy wygrali dwa ligowe spotkania z rzędu i w dobrych humorach rozpoczęli na początku tygodnia nowy mikrocykl treningowy. Sztab szkoleniowy zaplanował w sumie pięć jednostek treningowych. Tym razem znów najwięcej czasu spędzamy na boisku, ale we wtorek ćwiczyliśmy też w siłowni VeraSport.

Z drużyną normalnie trenuje m.in. Mateusz Kowalczyk, który po meczu ze Skrą Częstochowa narzekał na ból pleców. Okazało się, że uraz nie jest groźny, więc młody pomocnik prawdopodobnie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego na najbliższe spotkanie, tak zresztą jak wszyscy pozostali zawodnicy z kadry pierwszego zespołu, którzy w środę obejrzeli wspólnie mecz eliminacji Ligi Mistrzów, Dynamo Kijów – Sturm Graz.

Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że żadnego z naszych piłkarzy z gry w sobotnim starciu z Chrobrym Głogów na pewno nie wykluczą kartki. Maciej Dąbrowski i Mateusz Kowalczyk mają na koncie dwa upomnienia, natomiast Dawid Kort, Vladyslav Okhronchuk, Pirulo i Nelson Balongo – jedną żółtą kartkę.

Ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach do końca tygodnia, a w piątek po zajęciach wyruszą do Głogowa. Na sobotni poranek trenerzy zaplanowali rozruch, natomiast wieczorem tego samego dnia łodzianie zmierzą się z Chrobrym. Początek meczu o godz. 20.

W poprzedniej kolejce Chrobry wygrał pierwszy mecz pod wodzą swojego nowego trenera Marka Gołębiewskiego (2:0 na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice), więc teraz ostrzy sobie zęby na premierowy w tym sezonie komplet punktów przed własną publicznością.

My trzymamy kciuki za ełkaesiaków, a przy okazji zachęcamy aby zainwestować w ŁKS za pośrednictwem platformy Patronite (tam każdy znajdzie idealny dla siebie próg wsparcia – zajrzyj TUTAJ) oraz do zakupu biletów na środowy mecz z Puszczą Niepołomice (informacja o sprzedaży biletów już wkrótce).